Падіння пацієнтів в будинках для людей похилого віку — серйозна проблема. Наприклад, в США понад 1800 людей похилого віку, які живуть в таких установах, щорічно вмирають від травм, пов'язаних з падіннями (за даними Центру жорстокого поводження в будинках для людей похилого віку). У тих, хто вижив після травм, якість життя часто знижується, і вони страждають від незворотної інвалідності в тій чи іншій формі.

Дослідження показують, що від 50% до 75% жителів будинків для людей похилого віку щорічно страждають від падінь — до того ж у них в два рази більше шансів впасти в порівнянні з літніми людьми, які живуть у себе вдома. Тому швидке та ефективне виявлення падінь в таких установах було справжньою проблемою. У Великобританії Комісія за якістю медичної допомоги визнала, що використання відеоспостереження може бути одним з кращих способів забезпечення безпеки та якості медичної допомоги. Однак при використанні камер відеоспостереження виникають такі питання, як конфіденційність та захист даних.

Саме тут в гру вступають технології Dahua WizMind. Технологія WizMind використовує штучний інтелект для цілого ряду застосувань в таких сферах, як роздрібна торгівля, енергетика, фінанси, транспорт і, звичайно ж, охорону здоров'я та соціальне забезпечення. Специфічними для сектору охорони здоров'я та соціального забезпечення є алгоритми Deep learning для захисту конфіденційності особи в режимі поточного часу та стереоаналіз, який поєднує в собі камери з двома об'єктивами для відеоспостереження і тривимірний аналіз сцени для виявлення раптових фізичних рухів, таких як падіння.

Стереоаналіз відео

Зростання додатків штучного інтелекту помножило більш широку доступність рішень для аналізу тривимірних сцен, що дозволяють аналізувати об'єкти та людей в трьох вимірах. Стереоаналіз Dahua використовує два об'єктива для захоплення окремих зображень однієї та тієї ж сцени. Потім він обчислює «оптичний паралакс» просторових точок на двох зображеннях, надаючи тривимірну інформацію про сцену. Стереозір імітує глибину зору, що йде від людей з двома очима, відомий як бінокулярний зір. У поєднанні з алгоритмом глибокого навчання стереоаналіз може розпізнавати закономірності подій, такі як падіння, та іншу поведінку, засновану на русі: наприклад, наближення людей, виявлення аномальної кількості людей в зоні та агресивна поведінка.

У будинках для людей похилого віку аналітичні інтелектуальні камери відеоспостереження можуть допомогти персоналу контролювати пацієнтів в разі виникнення надзвичайної ситуації та реагувати на їхні проблеми, такі як спотикання й падіння. Камери відеоспостереження можуть переглядати об'єкти у всіх трьох вимірах та разом з алгоритмом Deep learning можуть негайно попереджати персонал про будь-який незвичний або раптовий рух, наприклад, при падінні людини. Вуличні та внутрішні камери, розташовані як в громадських місцях, так і в спальнях, дозволяють персоналу швидко реагувати на інциденти, які в іншому випадку можуть залишатися непоміченими протягом декількох годин.

Прикладом такого сценарію є будинок для людей похилого віку в Сінгапурі, який вміщує близько 400 ліжок та розділений на 14 окремих житлових приміщень, кожне з яких спроектовано так, щоб бути схожим на домашню житлову зону. В даному закладі були встановлені відеокамери Dahua, такі як IPC-HDW8341X-BV-3D з інтелектуальною технологією виявлення падіння, в тому числі 167 стереокамер для контролю в кожній спальні. Вони викликають сигналізацію в разі інцидентів, таких як падіння, що дозволяє персоналу негайно відреагувати. Це не тільки покращує самопочуття і безпеку мешканців будинку людей похилого віку, але також може знизити витрати на робочу силу.

Крім того, стереоаналіз можна застосовувати і в інших сценаріях. Наприклад, в підземному гаражі для безпілотних велосипедів в Амстердамі встановлені камери відеоспостереження Dahua з технологією аналізу поведінки для виявлення аномальних подій і запобігання нещасним випадкам, таких як спотикання та падіння людей або блукання підозрілих осіб по місцевості.

Захист конфіденційності

Спостерігаючи за ситуацією в будинках для людей похилого віку, компанія Dahua також застосовує технологію Privacy Protection 2.0, яка дозволяє маскувати людське обличчя і тіло для захисту приватного життя жителів. Вона включає обмеження того, що можна побачити на відео, і в рівній мірі відноситься до живих та записаних зображень. Цифрове маскування виконується на зовнішньому пристрої (наприклад, IP камери відеоспостереження).

Dahua Privacy Protection 2.0 забезпечує приховування тіла та обличчя в режимі реального часу і дозволяє користувачам отримувати доступ до записаних відео — без необхідності накладати на обличчя мозаїку. Технологія також пропонує додаткові параметри оклюзії, такі як неправильні багатокутники, мозаїки та кольорові блоки, і дозволяє експортувати код на основі зазначених цілей, забезпечуючи конфіденційність об'єктів. Переваги включають непіксельні людські цілі, що забезпечує конфіденційність і безпеку під час збирання доказів. Ця технологія також дозволяє аналізувати обличчя та людські атрибути без порушення конфіденційності людей, що робить її ідеальною для будинків людей похилого віку

Технології стереоаналіза відео та захисту конфіденційності знаходять своє застосування в будинках для людей похилого віку та медичних установах. Це дозволяє уважно стежити за людьми, щоб забезпечувати їх добробут та безпеку, водночас захищаючи конфіденційність вразливих осіб.

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Як домогтися максимальної безпеки та ефективності в центрах обробки даних за допомогою відеоаналітики?

Технології безпеки, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій в лікарнях