Для роботи IP камер відеоспостереження потрібне живлення. Але є місця де просто немає електрики. Тут можуть стати в нагоді IP-відеокамери на сонячних батареях. У цій статті обговорюються різні переваги та варіанти використання цих пристроїв

IP камери відеоспостереження на сонячних батареях мають певні переваги в порівнянні зі звичайними відеокамерами. Стандартні пристрої, звичайно, потрібно підключити до джерела живлення, наприклад, до комутатора PoE. Камери, що працюють на сонячних батареях, одержують енергію від відповідних сонячних панелей, які перетворюють сонячне світло на постійний струм. Це робить їх ідеальним рішенням у місцях, де немає джерел живлення. Також такий варіант може значно спростити встановлення системи відеоспостереження.

Завдяки IP-камерам на сонячних батареях віддалені об'єкти та багато підприємств можуть швидко, легко та з низькими витратами підвищити свою безпеку. Завдяки відсутності потреби в стаціонарній мережі або джерелі живлення, а також простій установці, яку може виконати навіть одна людина, рішення можна розгорнути за годину, що потребує мінімального поточного обслуговування або підтримки.

Для роботи камер відеоспостереження на сонячних батареях не потрібні кабелі та електромережа. Таким чином, їх можна використовувати в різних застосуваннях: наприклад, на віддалених об'єктах або складних географічних середовищах. Бездротові камери відеоспостереження з живленням від сонячної енергії швидко встановлюються в будь-якому місці, оскільки не потрібно прокладати кабелі, що є досить економічним варіантом для встановлення системи безпеки. Крім того, користувач може легко переміщати такі камери відеоспостереження, коли проект просувається або завершується: наприклад, на будівельних майданчиках або в нових будівлях, що будуються, а потім переносити пристрої на нове місце.

Додаткові переваги

IP-камери на сонячних батареях мають додаткові переваги. Одна з них — екологічність. Камери відеоспостереження на сонячних батареях, що працюють від поновлюваного сонячного світла, не будуть руйнувати навколишнє середовище або викликати якесь забруднення, як це роблять відходи та одноразові батареї. Крім того, створення інфраструктури для підтримки традиційних систем відеоспостереження може мати руйнівні наслідки. Камери відеоспостереження, що працюють на сонячних батареях, не потребують інфраструктури та можуть дозволити зберегти такі райони, як водно-болотні угіддя та інше.

Також варто відзначити триваліший термін служби камер відеоспостереження на сонячних батареях. Більшість виробників сонячних панелей пропонують 25-річну стандартну гарантію, а це означає, що сонячні панелі для камер відеоспостереження можуть виробляти щонайменше 80 відсотків енергії через 25 років, а також потребують невеликого обслуговування.

Різні сценарії використання

Типові об'єкти, які можуть отримати вигоду з камер відеоспостереження на сонячній енергії, включають, крім іншого, будинки для відпочинку, сараї та будівельні майданчики, виноградники та ферми, склади та житлові будинки. Нижче ми обговоримо деякі варіанти застосування IP-відеокамер на сонячних батареях.

Ферми. Іноді власники ферм потребують відеоспостереження за персоналом, угіддями чи тваринами. Відсутність джерел живлення для вуличних IP камер може стати вагомою проблемою. У цьому плані можуть стати в нагоді камери на сонячних батареях.

Тимчасові комерційні заходи. Одним із основних застосувань комплектів відеоспостереження на сонячній енергії є тимчасові комерційні заходи, такі як спортивні змагання або музичні фестивалі. Подібні заходи можуть проводитись у місцях, де немає доступних кабелів для розгортання «дротової» мережі камер. У цьому випадку “сонячні” відеокамери можуть бути розгорнуті для задоволення вимог організаторів заходів щодо безпеки та моніторингу.

Енергетичні компанії. Такі організації часто мають об'єкти у глушині. Ці активи необхідно контролювати, і тут також будуть доречні вуличні камери на сонячних батареях. Енергетичні компанії також використовують такі камери для більш дієвого відеоспостереження за високовольтними опорами та нафтопроводами у віддалених місцях.

Домашнє відеоспостереження та будівельні майданчики. Домашнє відеоспостереження має вагоме значення. У тих частинах будинку, де прокладання кабелю може бути проблемою, можна використовувати IP-відеокамери з живленням від сонячних батарей. Таку камеру також можна використовувати для запису того, що відбувається на території будинку, або процесу будівництва будівлі. Камери на сонячних батареях можуть працювати з Wi-Fi або 4G і вони на 100% бездротові.

Читайте й інші цікаві статті про системи безпеки та дізнайтесь більше про таке обладнання як IP домофони та багато іншого:

Чого очікувати від ПЗ для відеоспостереження у 2022 році?

Як використовувати відеоаналітику у магазині для стимулювання цільового маркетингу?