Віддалений доступ є однією з головних особливостей сучасних систем відеоспостереження, яка подобається багатьом користувачам. Для отримання віддаленого доступу до системи відеоспостереження використовується IP-адреса.

Що таке IP-адреса?

IP є частиною більш довгою абревіатури - TCP / IP - яка розшифровується як Transmission Control Protocol (TCP) і Internet Protocol (IP). У перекладі - протокол управління передачею / міжмережевий протокол.

IP являє собою мережеве програмне забезпечення, яке встановлено на комп'ютері. Воно допомагає вашому комп'ютеру взаємодіяти з іншими пристроями в мережі інтернет.

IP можна порівняти з міжнародною мовою, яку розуміють всі пристрої підключені до мережі по всьому світу. Для взаємодії з іншими пристроями в мережі кожен пристрій має мати IP-адресу: ноутбуки, настільні комп'ютери, сервери, мобільні телефони і т.д. IP-адреса являє собою унікальну адресу, яка пов'язана з діяльністю, яку ви здійснюєте в інтернеті.

Коли ви заходите в інтернет і відправляєте по електронній пошті листи, ведете переписку в чаті, робите покупки і т.д., в місце призначення відправляється запит, а відповіді і інформація, яку ви запросили, повертаються до вас. У цьому процесі важливу роль відіграє ваша IP-адреса.

Хто призначає IP-адреси?

IP-адреса присвоюється вашому комп'ютеру постачальником інтернет-послуг (Internet Service Provider). Всі ваші дії проходять через нього.

Чи можу я отримати постійну IP-адресу для мого комп'ютера?

Зазвичай через певні проміжки часу IP-адреса змінюється. Але ви можете звернутися до постачальника послуг інтернету, щоб він привласнив вам статичну IP-адресу.

Чи можуть люди приховати свою IP-адресу?

Так, деякі користувачі вважають за краще приховувати свої IP-адреси. Нижче наведені деякі з найбільш поширених причин для приховування IP-адреси:

- Приховати своє географічне положення
- Уникнути веб-відстеження
- Приховати свій цифровий слід
- Обійти чорний список

Як я можу привласнити IP-адреса своїм IP-відеокамерам зовнішнього спостереження або відеореєстратору?

Є два способи привласнити IP-адресу мережевій відеокамері або відеореєстратору.

DHCP (Dynamic Host Control Protocol) - це протокол, який дозволяє вашому мережевому пристрою отримати IP-адресу від маршрутизатора. Як тільки ви підключите пристрій до маршрутизатора, він автоматично отримає IP-адресу. Але ви повинні переконатися, що DHCP протокол включений.

Другий варіант - ввести IP-адресу вручну. Перш за все, необхідно з'ясувати клас мережі: A, B, C, D або E. Перевірити клас своєї мережі можна перевіривши IP-адресу вже підключеного до неї пристрою. Після того як ви дізнаєтеся клас мережі, ви можете обрати IP-адресу для вашої IP-відеокамери спостереження або відеореєстратора за допомогою утиліти Ping.

Що таке порт?

Порт є кінцевою точкою процесу комунікації в мережі. Наприклад, відеореєстратору присвоєно IP-адресу 192.168.1.5 і порт номер 80. Таким чином, цей відеореєстратор буде доступний через координати 192.168.1.5:80.

Є певні порти, які використовуються для конкретних дій. Наприклад, протокол SMTP (простий протокол передачі пошти) доступний через порт 25.

Порт може бути представлений 16 бітами, тому він знаходиться в діапазоні від 0 до 65535. Найбільш часто використовуваний діапазон портів - від 0 до 1024, порти в ньому зарезервовані для найбільш поширених сервісів.

Що таке брандмауер?

Брандмауер контролює всі дії між вами і іншими користувачами в інтернеті. Брандмауер контролює потік вхідних і вихідних даних. За замовчуванням, брандмауер блокує весь потік вхідних і вихідних даних, але в цьому випадку ви не можете надсилати та отримувати дані. Для нормальної роботи в мережі встановлюються певні правила, які повинні забезпечити безпеку потоку даних. Встановлюючи ці правила, ви створюєте в брандмауері крихітний отвір. Це дає потенційну можливість обійти брандмауер, отже, чим більше правил ви створюєте, тим менш захищеною стає ваша мережа.

Від чого брандмауер захищає комп'ютер?

Він може зупинити несанкціонований доступ до мережі і захистити вашу мережу від шкідливих атак.

Мені потрібно створювати нове правило брандмауера для моєї системи відеоспостереження?

Так, якщо ви використовуєте віддалений доступ до системи відеоспостереження, вам потрібно створити для брандмауера нове правило. Багато виробників систем відеоспостереження пропонують послуги p2p. При використанні послуг p2p, вам може не знадобитися відкривати порти в брандмауері.

Як відкрити порт для мого відеореєстратора і IP відеокамер?

Порт потрібно відкрити в маршрутизаторі. Ви повинні спочатку отримати доступ до маршрутизатора, ввівши локальну IP-адресу маршрутизатора в браузері. Ви повинні мати облікові дані для доступу до сторінки адміністратора. Після того як ви отримали доступ до маршрутизатора, ви можете створити нове правило, яке дозволить віддаленим користувачам обійти брандмауер.

Джерело cctvdvrsystem.co.uk. Переклад статті виконала адміністратор сайту Олена Пономаренко