Зайве казати, що системи безпеки розвивалися разом з пандемією. Наприклад, камери відеоспостереження тепер мають функції виявлення лихоманки та медичної маски, а також моніторингу соціального дистанціювання. Тим часом системи контролю доступу тепер дозволяють відстежувати контакти, якщо заражена людина відвідала об'єкт кінцевого користувача.

Аналогічним чином, після пандемії в домофонах також з'явилися інновації. Covid-19, без сумніву, привів до збільшення попиту на інтелектуальні рішення для контролю доступу, включаючи інтелектуальні домофони, тому що архітектори, проектувальники та керуючі нерухомістю шукають способи допомогти людям підтримувати фізичне дистанціювання та дотримуватися правил гігієни. Цінність технологій для управління доступом до приміщень і поверхів стає все більш широко визнаною. Проте нижче ми розглянемо деякі з нових тенденцій в області внутрішнього зв'язку, які задовольняють потреби кінцевих користувачів під час та після пандемії.

1. Безконтактні рішення. В умовах пандемії домофони, як і інші пристрої безпеки, все частіше стають безконтактними. У багатоквартирних будинках та комерційних будівлях існують серйозні побоювання з приводу розвитку потенційних гарячих точок і поширення вірусу по всьому об'єкту. Це спонукало до переходу на безконтактні пристрої і охоронні датчики, які допомагають контролювати постійний та гостьовий трафік. Встановивши домофон, обладнаний датчиком, відвідувач може запросити доступ, просто жестикулюючи перед пристроєм, щоб почати спілкування з людиною всередині. Електрична петля, вбудована в систему, дозволяє уникнути доторкання до дверної ручки.

2. Управління зайнятістю приміщення. Обмеження кількості людей, які можуть займати об'єкт кінцевого користувача, стало досить поширеним явищем в умовах пандемії. Вже зараз багато пристроїв безпеки мають функції управління зайнятістю. Тепер IP домофони теж можуть зіграти вагому роль в цьому. Домофони можна використовувати для управління кількістю людей, які збираються в одному приміщенні. Наприклад, в освітньому середовищі персоналу кампусу дуже важливо бачити, скільки людей запитують доступ через двері, а також хто стоїть за дверима. Якщо людина запитує доступ до наукової лабораторії, де дозволено тільки обмеженій кількості людей, відеодомофон забезпечує безпечний спосіб підтвердити, що не надто багато людей входить одночасно. Або, наприклад, за допомогою IP відеодомофона співробітники зможуть визначити, скільки відвідувачів може супроводжувати студента, що запитує доступ в гуртожиток. Варто зазначити, що для місць загального користування, де можуть збиратися співробітники та відвідувачі (вестибюлі, тренажерні зали та інші місця відпочинку) може знадобитися додаткове соціальне дистанціювання і управління зайнятістю, що дозволить персоналу додатково використовувати можливості IP-системи внутрішнього зв'язку.

3. Задоволення персональних потреб користувачів. Також спостерігається тенденція до того, що домофони все більше і більше розробляються з урахуванням конкретних потреб користувачів. Ця зміна обумовлена ​​більшою чутливістю та усвідомленням того, що всі системи не однакові, і їх необхідно адаптувати до персональних потреб клієнтів. Таким чином, архітектори та інженери запитують нові рішення і технології. Сюди входять такі технології, як відеодомофони, які інтегруються з технологіями T-Coil для глухих та слабочуючих. Крім того, також передбачаються рішення з двостороннім відеозв'язком для тих, хто використовує мову жестів (ASL).

Крім функцій, також необхідне якісне встановлення домофона для забезпечення комфортної взаємодії з користувачем. Так, інтеграторам слід зосередитися на безпеці, гнучкості та комфорті. Крім того, вони повинні прагнути до підвищених стандартів безпеки та гнучкості, а не тільки до хорошого призначеного для користувача інтерфейсу. Під гнучкістю розуміються варіанти інтеграції, наприклад, з ПЗ для відеоспостереження або домашньою автоматизацією (розумний будинок) — до речі, на це сьогодні спостерігається підвищений попит.

Робота з кінцевим користувачем над визначенням їх можливих потреб в розширенні надає можливість порекомендувати систему безпеки, в якій передбачається місце для росту. Адже нерідко трапляється так, що з самого початку системи внутрішнього зв'язку встановлюються на повну потужність, а потім, через кілька місяців, користувачеві потрібно розширення. Це розчаровує як кінцевого користувача, у якого встановлене нове рішення, але воно більше не відповідає потребам; так і інтегратора, який хоче обслуговувати своїх клієнтів, але не може. При впровадженні домофона інтегратор повинен повною мірою розуміти можливості та обмеження рішення, щоб не зіткнутися з будь-якими проблемами, яких можна уникнути.
 

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Контроль доступу та традиційні замки: що краще та чому?

Виняткова цінність штучного інтелекту в системах безпеки