Власники будівель відводять вагоме значення безпеці. У той же час вони шукають способи підвищення продуктивності будівлі та економії енергії. Зайве казати, що безпека має першорядне значення в комерційних будівлях, де люди працюють і ведуть справи. Нещасні випадки та інші події здатні призвести до фінансових збитків і шкоди репутації власників будівель. Щоб забезпечити безпечне середовище для орендарів і відвідувачів, власники будівель звертаються до інтелектуальних технологій, які представлені нижче.

Розумні камери відеоспостереження

Інтелектуальні камери відеоспостереження можуть зіграти першорядну роль в забезпеченні безпеки та збереженні будівель. Їх ще називають ШІ-відеокамерами. Як правило, встановлені на периферії інтелектуальні камери оснащені програмним забезпеченням з відеоаналітикою для виявлення об'єктів та аномалій, наприклад вогню і зброї.

Одне з найважливіших застосувань інтелектуальних відеокамер для забезпечення безпеки будівель — це роль, яку вони можуть зіграти в запобіганні пожеж та забезпеченні безпеки за рахунок раннього виявлення загоряння або диму. Відеоаналітика в поєднанні зі штучним інтелектом та комп'ютерним зором здатна виявляти інциденти на ранній стадії і викликати сигналізацію швидше та надійніше, ніж люди. Це також може призвести до зниження витрат на страхування об'єкта. Розумні камери також можуть пропонувати раннє і в поточному часі виявлення зброї, виявляти підозрілу поведінку або виявляти залишену підозрілу посилку.

Розумні IP камери відеоспостереження також можуть виконувати функції підрахунку людей, щоб зробити будівлі більш продуктивними. Той же набір відеоаналітики може також виявляти натовп людей біля основи ескалатора або аналізувати інші моделі пішохідного руху в будівлях, що створюються додатками відеоаналітики для підрахунку людей або виявлення потоків. Ця інформація може бути корисна особам, які приймають рішення, і власникам будівель для поліпшення конструкції будівлі шляхом усунення перешкод, що викликають вузькі місця.

Нарешті, інтелектуальні комплекти відеоспостереження можуть допомогти в боротьбі з вірусами та їх профілактикою під час та після пандемії. Перше і очевидне рішення (на тлі COVID-19) — це безконтактні технології. Для розумних камер це може бути технологія розпізнавання облич при вході співробітника на робоче місце. На стоянках це може бути технологія розпізнавання номерних знаків для проїзду через шлагбаум та автоматичних платежів, що забезпечує безконтактний доступ. Експерти припускають, що ці типи рішень будуть ставати все більш затребуваними, оскільки вони не тільки просувають безпечні методи гігієни, але й покращують умови роботи.

Гібридна хмара

Гібридний хмарний підхід сьогодні часто використовується в системах безпеки. Традиційно безпека будівлі передбачає архітектуру на місці. Проте, керівники будинків звертаються до гібридної хмари для більшої масштабованості та гнучкості.

Часто помилка полягає в тому, що малі підприємства прагнуть перейти на хмарні технології, але це не завжди так. Сьогодні можна побачити, як ряд великих корпоративних кінцевих користувачів розгортає хмару для невеликих об'єктів або місць розташування для більш гібридного, змішаного підходу між локальним та хмарним середовищем. Локальне середовище не зникне в повній мірі, але хмарне середовище пропонує легкість використання та меншу інфраструктуру, що насправді привабливо для деяких підприємств.

Інтеграція та відкриті платформи

Забезпечення безпеки може вагомо виграти від інтеграції та відкритих платформ. Менеджери можуть переглядати на єдиній приладовій панелі дані, згенеровані з всіляких датчиків та аксесуарів для охоронних систем. Вони можуть бути як захищеними, так і незахищеними.

Наочним прикладом вважається інтеграція системи безпеки та ОВіК будівлі. Рішення ОВіК можна запрограмувати таким чином, щоб мінімізувати витрати на електроенергію і час роботи обладнання, регулюючи температуру в залежності від трафіку та завантаженості. ОВіК також можуть бути інтегровані з системою безпеки будівлі, щоб регулювати температуру в приміщенні відповідно до уподобань конкретної людини, використовуючи розпізнавання облич та архівні дані про цю людину.

Кінцеві користувачі можуть інтегрувати вертикальні компоненти зі всілякими охоронними датчиками та відеоспостереженням, щоб оптимізувати бізнес. Наприклад, в сегменті охорони здоров'я деякі кінцеві користувачі хочуть отримати шанс інтегрувати відеокамери та ПЗ для відеоспостереження з програмним забезпеченням, яке дає відстежувати активи (пацієнтів, персонал, медичні товари та фармацевтичні препарати). Фінансові установи можуть використовувати ПЗ для відеоспостереження з метою безпеки, але вони також можуть підключати до нього всілякі платформи, щоб бачити, що відбувається в інших місцях.

Таким чином, важливо впроваджувати відкриті платформи, які стають першорядними для надійного забезпечення безпеки. У наочному сценарії всі пристрої безпеки повинні бути інтегровані в одне програмне забезпечення VMS, систему контролю доступу або велику платформу; але, на жаль, маса продуктів все ще розрізнена. Це пов'язано з великою кількістю пропрієтарних систем безпеки, що використовують різні протоколи та стандарти. Проте, попит кінцевих користувачів на персональні рішення і персональні інтеграції для усунення конкретних проблемних точок продовжує зростати. Це підвищує популярність відкритих платформ та стандартизованих підходів.

Інтеграція всіх типів систем в одну платформу, включаючи управління будівлею для клієнтів великих підприємств, стає все більш поширеною, оскільки вони вкладають більше коштів у інше програмне забезпечення для оптимізації процесів. Виробники VMS повинні бути відкриті для того, що може бути інтегровано в платформу, від відеоспостереження і розпізнавання облич до контроля доступу та пожежної сигналізації — все це вводиться в одну систему.

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Особливості відеоспостереження в сфері медицини

Відповіді на головні питання про нову лінійку відеокамер Hikvision ColorVu