Коли справа доходить до панорамних камер, на ринку є кілька варіантів на вибір. Деякі включають кілька об'єктивів для відеоспостереження в одному корпусі. Інші знімають панорами за допомогою одного об'єктива. У кожної такої камери відеоспостереження є свої сильні сторони, які дозволяють виявити себе в конкретних ситуаціях. Завдання полягає в тому, щоб дізнатися, що найкраще підходить для певного застосування.

Зшита мультисенсорна технологія

Прошиті мультисенсорні відеокамери об'єднують відеопотоки від декількох об'єктивів для створення панорамного зображення з високою роздільною здатністю в області 180 ° або 360 °. Зшиті зображення вважаються оптимальним вибором для жвавих сцен, де потрібен нагляд на великій території: наприклад, стадіони, торгові центри або міське відеоспостереження.

Оператори служби безпеки можуть швидко втомитися, коли їм доводиться постійно перемикати фокус між декількома видами камери для спостереження за сценою. В цілях такого типу зшиті камери відеоспостереження знімають це навантаження, надаючи єдине всеосяжне зображення для відеоспостереження. Компанія Dahua пропонує камери з чотирма або вісьмома об'єктивами, які точно вирівняні в одному корпусі для забезпечення безперервного широкоекранного огляду від 180 ° до 360 ° з мінімальною кількістю сліпих зон спостереження.

Одним із прикладів такої камери вважається вшанована нагородами панорамна IP камера відеоспостереження Hubble, яка підтримує розширений спектр функцій, придатних для безпеки на великих територіях, включаючи захист периметра, щільність скупчення людей, щільність транспортних засобів та інтелектуальне відстеження. Крім можливості контролювати сцену за допомогою як панорамних, так і деталізованих камер, рішення також може підтримувати панораму AR, яка використовує технологію доповненої реальності і об'єднує поліпшені дані зондування в реальному часі та інформаційні дані — дозволяючи єдиній системі безпеки створювати нові візуальні та керовані дані.

Незшиті мультисенсорні камери

Незшиті мультисенсорні камери складаються з двох або більше односенсорних пристроїв в одному корпусі для підвищення продуктивності спостереження за великою територією. Кожен об'єктив забезпечує єдиний вихід та може бути розташований незалежно, виходячи з конкретних вимог сцени або застосування.

Коли потрібне налаштування, найкраще підходять незшиті зображення, оскільки вони забезпечують функціональність декількох відеокамер. Ці камери виділяються тим, що забезпечують всебічний огляд сцени без захаращення масою комплектів відеоспостереження, знижуючи загальну вартість володіння та пропонуючи більш гнучке рішення. Вони ідеально підходять для перетину коридорів і сценаріїв з декількома цільовими точками моніторингу.

Прикладом високопродуктивної різноспрямованої мультисенсорної камери з незшитим зображенням вважається мультисенсорна панорамна купольна камера Wizmind 4 × 5MP без стикування, яку можна розгорнути на перехрестях, в бізнес-парках, університетських містечках і в інших місцях — сценаріях, які потребують різноспрямованого моніторингу, захисту периметра та розпізнавання облич.

Незалежно від того, чи використовуються зшиті або незшиті моделі, мультисенсорні камери забезпечують поліпшену якість зображення і гнучкість, а також велику глибину різкості. Крім того, кінцеві користувачі отримують більш високу окупність інвестицій від розгортання камери з декількома об'єктивами замість декількох пристроїв з одним об'єктивом.

Камери "риб'яче око"

На відміну від перших двох типів, відеокамери Dahua «риб'яче око» оснащені одним CMOS-датчиком з роздільною здатністю 5, 8 або 12 МП в компактному корпусі. У цих камерах використовується спеціальний об'єктив типу «риб'яче око» для створення відеосигналу круглої форми з оптичними спотвореннями. В результаті зображення повинно бути оброблене програмним забезпеченням, щоб забезпечити різні варіанти попереднього перегляду та враження від перегляду.

Такі пристрої підходять для знімання невеликих і середніх сцен без сліпих зон з кутом огляду 180 ° або 360 °. Камери «риб'яче око», такі як IP камера Dahua Wizmind 12MP Fisheye, призначені для заміни декількох камер з одним об'єктивом, що забезпечує підвищену окупність інвестицій. Інші переваги, пропоновані камерами "fisheye", включають менший ризик відмови, компактний розмір та повне охоплення на 360 °.

Крім того, модель камери «риб'яче око» DH-IPC-EBW81242-AS-S2 також оснащена передовою технологією штучного інтелекту, включаючи підрахунок людей (площа і перетин ліній), управління чергою, теплову карту, режими фронтального згладжування та VR. Ідеально підходять для відкритих просторів, таких як супермаркети, музеї і ресторани.
 

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Як вибрати, які біометричні технології підходять для ваших потреб?

Розвіювання міфів про кібербезпеку