У матеріалах відеоспостереження часто можна бачити що одна частина кадру дуже темна, а інша настільки яскрава, що абсолютно не видно ніяких деталей.

Питання ось у чому: як цю проблему вирішити?

Рішенням є такі технології як WDR (wide dynamic range - широкий динамічний діапазон), BLC (backlight compensation - компенсація стрічного засвічення) і HLC (highlight compensation - компенсації яскравою засвічення). Технології WDR, BLC і HLC дозволяють отримувати якісне відео навіть в складних умовах освітлення.

WDR, BLC або HLC: яка технологія краще?

Основна відмінність в цих технологіях - це метод який використовується для коригування якості зображення. У відеокамерах спостереження використовуються два різновиди технології широкого динамічного діапазону (WDR): Digital WDR і True WDR. Для отримання зображень оптимальної якості відеокамери спостереження з Digital WDR використовують програмні алгоритми, які освітлюють темні ділянки кадру, а відеокамери спостереження з функцією True WDR об'єднують кадри з різною експозицією.

Компенсація зустрічного засвічення (BLC) покращує експозицію всього зображення за допомогою цифрових сигнальних процесорів (DSP), які ділять зображення на сегменти і регулюють освітлення на кожному з них. Технологія BLC освітлює кадр, тому в деяких випадках занадто освітлені області зображення стають практично білими.

Компенсація яскравого засвічення (HLC) - це технологія, яка використовується в камерах відеоспостереження для обробки зображення, якість якого постраждало від засвічення фар або прожекторів.

В яких випадках технології WDR, BLC і HLC використовуються?

Технологія WDR використовується в багатьох високоякісних камерах відеоспостереження. Камери безпеки з True WDR створюють збалансовані зображення в умовах з контрастним освітленням, наприклад на темній підземній парковці, на в'їзді в яку пробивається яскраве сонячне світло. По суті, для відеозйомки в складних умовах освітлення технологія WDR підходить краще, ніж BLC.

Технологія BLC використовується в камерах відеоспостереження з CCD-матрицею для збільшення експозиції всього кадру. Вона краще працює в погано освітленій області.

Технологія HLC зазвичай використовується для поліпшення експозиції при появі яскравих променів прожектора або фар.

В цілому, відеокамери з широким динамічним діапазоном створюють більш якісне відео, ніж камери з компенсацією засвічення. DB - це міра вимірювання широкого динамічного діапазону. Відеокамери спостереження з функцією WDR 120 DB створюють широкий діапазон висвітлення, забезпечуючи необхідний баланс рівня освітлення навіть вночі.

Камери з WDR і BLC здатні створювати якісне відео в будь-яких умовах. Технологія Digital WDR, яка обійдеться покупцям дешевше ніж True WDR, також використовується в багатьох камерах безпеки для підвищення якості зображення і відмінно працює вдень і вночі.

Висновок

Технології WDR, BLC і HLC були винайдені для того, щоб відеокамери спостереження могли створювати якісне відео при будь-якому освітленні. Важливо розуміти різницю між технологіями і враховувати їх особливості при виборі камер безпеки.

Незважаючи на просування в технологіях відеоспостереження, ми все ж не рекомендуємо направляти відеокамери спостереження прямо в бік джерел яскравого світла і відбиваючих світло поверхонь.

Джерело reolink.com. Переклад статті виконала адміністратор сайту Олена Пономаренко