IP-системи відеоспостереження мають багато переваг у порівнянні з аналоговими системами відеоспостереження: наприклад, мегапіксельна роздільна здатність і можливість інтеграції в існуючі мережі. В результаті, вони користуються великим попитом у підприємств різного масштабу.

Вибираючи IP систему відеоспостереження, задайте собі 7 питань, які допоможуть отримати вам оптимальну віддачу від ваших інвестицій в неї:

  1. Які характеристики відеокамер спостереження є найбільш важливими?
  2. Відео з якою роздільною здатністю мені потрібне?
  3. Як я буду забезпечувати електроживлення для моїх відеокамер?
  4. З якими пристроями потрібно інтегрувати мою систему відеоспостереження?
  5. Яку пропускну здатність мережі моя система відеоспостереження потребує?
  6. Як багато місця для зберігання відео мені потрібно?
  7. Які мої майбутні потреби в відеоспостереженні?

1. Які характеристики відеокамер спостереження є найбільш важливими?

Ви можете скористатися перевагами технології IP, вибравши IP-камери відеоспостереження, які оснащені бажаними функціями, спільно з відеореєстратором NVR, який підтримує ці функції.

Більшість IP-відеокамер спостереження забезпечено передовими функціями, такими як: можливість вибору формату стиснення відео з декількох варіантів, виявлення руху, широкий динамічний діапазон (WDR), 3D цифрове шумозаглушення (3D-DNR), тривожні входи і виходи, а також відеоаналітика. Вибір IP-відеокамер, оснащених розширеними можливостями, дозволяє збільшити можливості вашої системи за допомогою камер, а не покладатися виключно на функції, вбудовані в пристрої запису відео.

Наприклад, IP-відеокамери, які мають функції виявлення руху і відеоаналітики, зменшують навантаження на NVR, звільняючи його від виконання цих функцій.

Деякі відеокамери спостереження також мають слоти для карт пам'яті microSD для автономного або резервного зберігання відео.

Визначте, які функції відеокамер безпеки підходять для вашого випадку, і виберіть відповідні пристрої.

2. Відео з якою роздільною здатністю мені потрібне?

Відеокамери IP є цифровими від початку до кінця і використовують прогресивну розгортку, що дозволяє в повній мірі використовувати можливості матриці. Насправді, камери IP забезпечать на 25% більшу роздільну здатність, ніж аналогові камери з подібними матрицями. Системи IP також підтримують мегапіксельні камери, щоб забезпечити отримання чіткого, деталізованого відео в режимі реального часу.

Важливо вибрати IP-відеокамери саме з такою роздільною здатністю, яка ідеально підходить для ваших умов. Вимоги до роздільної здатності є індивідуальними для кожного окремого випадку. Для деяких випадків, для отримання необхідного рівня деталізації буде досить 2-мегапіксельної відеокамери, в той час як для інших, може знадобитися камера з більш високою роздільною здатністю.

Наприклад, якщо вам потрібно отримувати високий рівень деталізації для ідентифікації обличчя або розпізнавання автомобільних номерів, для досягнення цієї мети ви захочете мати камери з більш високою роздільною здатністю (наприклад, 5-мегапіксельні камери), які можуть охопити велику площу. Однак, важливо зазначити що існує нюанс, який стосується зображень з високою роздільною здатністю. Відеокамера спостереження з більш високою роздільною здатністю матиме нижчу світлочутливість.

3. Як я буду забезпечувати електроживлення для моїх відеокамер?

Багато IP камер відеоспостереження оснащені підтримкою живлення через Ethernet (PoE) і використовують кабелі Ethernet для передачі і живлення, і даних. Ця технологія знижує витрати на монтаж і спрощує установку. Якщо ваша IP-камера не має PoE, ви повинні будете використовувати для живлення окремий кабель.

4. З якими пристроями потрібно інтегрувати мою систему відеоспостереження?

Багато IP-відеосистем оснащені ПО для управління відео (VMS), яке інтегрується з сумісними зовнішніми пристроями, такими як системи сигналізації, освітлення, контролю температури навколишнього середовища, а також системи контролю доступу.

Якщо у вас є зовнішні пристрої, які ви хочете підключити до всієї системи відеоспостереження, переконайтеся що пристрої сумісні з VMS.

Системна інтеграція дозволяє підключити систему відеоспостереження IP до зовнішнього пристрою, наприклад, до системи контролю доступу. У цьому прикладі, пристрої можуть з'єднуватися по мережі, через єдиний інтерфейс забезпечуючи функції управління відео і управління доступом.

Багато систем безпеки IP підтримують протокол ONVIF (Open Network Video Interface Forum), розроблений для систем відеоспостереження на основі IP. ONVIF встановлює загальний протокол для обміну інформацією між мережевими відеопристроями від різних виробників. Він допомагає забезпечити більшу сумісність мережевих відеосистем різних постачальників. Це дає вам можливість використання більшої кількості мережевих пристроїв.

Доброю ідеєю буде звернутися до списку сумісних пристроїв і перевірити їх для забезпечення повної узгодженості функціонування.

5. Яку пропускну здатність мережі потребує моя система відеоспостереження?

При виборі IP системи відеоспостереження, пропускна здатність є дуже важливим фактором. Для передачі відео високої роздільної здатності буде потрібна велика пропускна здатність мережі.

Щоб зменшити розмір відеофайлів і оптимізувати пропускну здатність мережі, зберігаючи при цьому якість зображення, IP камери використовують кодеки стиснення відео.

Пропускна здатність може стати проблемою, оскільки все більше камер відеоспостереження додаються до мережі і передають зображення з більш високою роздільною здатністю. Чим більше камер підключено до мережі, тим більше вимог ставиться до пропускної спроможності.

Відеокамери з високою роздільною здатністю також вимагають більшої пропускної здатності. Дізнайтеся, як оцінити вимоги до пропускної здатності за допомогою калькулятора розрахунку пропускної здатності IP систем відеоспостереження.

Наявність окремої спеціалізованої мережі для системи IP-відеоспостереження буде гарантувати, що ваше обладнання для відеоспостереження матиме необхідну пропускну здатність, не зачіпаючи інші бізнес-функції, які також здійснюються через мережу.

6. Як багато місця для зберігання відео мені потрібно?

Достатній обсяг пам'яті жорсткого диска також має важливе значення для вашої IP-системи безпеки. Важливо оцінити заздалегідь, яка ємність жорстких дисків вам знадобиться, оцінивши вимоги системи безпеки. Багато людей дивуються, дізнавшись скільки місця займає на жорсткому диску відео високої роздільної здатності.

Важливо відзначити, що такі фактори, як формат стиснення відео (кодек), роздільна здатність і функція виявлення руху, впливають на місткість жорсткого диска мережевого відеореєстратора, а також кількість днів, протягом яких NVR буде зберігати інформацію.

Вибір жорсткого диску з більшим обсягом зберігання, ніж  той який на вашу думку потрібен на даний час, гарантуватиме, що ви не пропустите важливі події і зможете в майбутньому додавати в мережу нові відеокамери.

Якщо вам потрібна допомога у визначенні необхідної ємності жорстких дисків, ви можете використовувати калькулятор для розрахунку ємності жорстких дисків для архівування відео.

7. Які мої майбутні потреби в відеоспостереженні?

Масштабованість є ще одним важливим фактором при виборі мережевої системи відеоспостереження. Система відеоспостереження на основі IP повинна дозволити вам легко додавати більше камер в вашу мережу тоді, коли ваші потреби в області безпеки зростуть.

Говорячи про масштабованість, варто відзначити, що більшість відеореєстраторів мають можливість додавання до них додаткових камер. Таким чином, можна додавати камери тоді, коли в цьому виникає потреба, обмежуючись лише максимальною кількістю каналів, підтримуваним системою.

Отримання відповідей на зазначені вище 7 питань перед покупкою мережевої системи охоронного відеоспостереження допоможе вам скористатися багатьма перевагами технології IP і переконатися, що ви отримаєте максимальну ефективність.

Джерело www.supercircuits.com. Переклад статті виконала адміністратор сайту Олена Пономаренко