Цифрові технології створюють нові можливості для міст по скороченню заторів та прискоренню реагування на інциденти за рахунок інтелектуальних алгоритмів, які виявляють порушення і повідомляють про них. Це стосується і універсальних пристроїв виявлення порушень і вуличних IP камер, які знімають повнокольорове відео високої роздільної здатності навіть в умовах низької освітленості.

Багато експертів індустрії безпеки та інтелектуальної транспортної інфраструктури (ІТС) вже прогнозують, які технологічні досягнення або тенденції в сегменті технологій машинного зору вплинуть на правозастосування в сфері автомобільного транспорту найближчим часом. Сьогодні виділяються 4 ключові тенденції, які визначають майбутнє галузі і допомагають агентствам та владі більш дієво керувати потоками руху, виявляти порушення і реагувати на інциденти.

1. Оцифрована інфраструктура ІТС забезпечує покращений трафік. Рішення в сегменті цифрових технологій створюють ряд нових можливостей для зменшення заторів та викидів, а також для підвищення безпеки дорожнього руху. Це досягається за рахунок пошуку і аналізу даних з ряду джерел, включаючи придорожні вуличні камери та датчики, щоб забезпечити 360-градусний огляд умов дорожнього руху, включно з аваріями і порушеннями. Отримані дані можуть бути використані органами управління дорожнім рухом та містобудівниками для оптимізації проектування дорожніх мереж та визначення пріоритетів інвестицій в дорожню інфраструктуру. Крім того, дорожня поліція може використовувати дані про дорожній рух і події в режимі поточного часу для поліпшення роботи аварійних бригад або для управління рухом на ключових перехрестях з метою оптимізації транспортного потоку.

2. Чітке кольорове зображення для цілодобового контролю і управління дорожнім рухом. Поліпшення умов дорожнього руху та безпеки дорожнього руху вимагає продуктивного цілодобового відеоспостереження з можливістю виявлення порушень правил дорожнього руху і миттєвого реагування на них. Для цього агентствам потрібні надійні відеорішення, такі як камери відеоспостереження Hikvision з передовою технологією обробки зображень, які можуть знімати кристально чисті кольорові відеозображення навіть в умовах вкрай низької освітленості або вночі. Важливо відзначити, що обрані відеокамери для правоохоронних органів повинні мати можливість знімати високоякісні зображення без випромінювання білого світла, яке створює екологічні проблеми та відволікає водіїв.

3. Інтелектуальні алгоритми дозволяють встановлювати ITS-пристрої на опорі — без шкоди для точності. В ідеальному світі агентства і органи влади могли б встановлювати придорожнє обладнання ITS на порталах, але в містах це рідкість. Це означає, що для встановлення ITS-пристроїв часто більш практично використовувати опори вуличних ліхтарів або інші доступні опори біля міських доріг. Очевидно, це пред'являє більш високі вимоги до пристроїв з вбудованими алгоритмами, які можуть розпізнавати типи транспортних засобів та зчитувати числові розряди (при необхідності).

4. Пристрої «все в одному» більш дієво борються з перевищенням швидкості. Підвищення швидкості — серйозна проблема руху транспорту в містах по всьому світу. Але виявлення транспортних засобів, що порушують обмеження швидкості, вимагає скоординованих зусиль між різними пристроями: зазвичай відеокамерою дорожнього руху, радаром та додатковим світлом. Останньою тенденцією вважається підвищення простоти, зниження витрат та зменшення навантаження на місця для установки на узбіччі дороги за рахунок інтеграції цих трьох можливостей в одному пристрої. Наприклад, інженери Hikvision вивчають цю область протягом багатьох років, і розробили універсальне обладнання для виявлення порушень правил дорожнього руху, яке максимізує продуктивність — як з точки зору простору, так і з точки зору вартості і підтримки. Серія продуктів Hikvision Intelligent Traffic System Solution включає в себе інновації та запатентовані розробки, що дозволяє плавно та безперебійно керувати дорожнім рухом у містах.

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

П'ять основних тенденцій, що визначають сучасні домофони

Інтелектуальна безпека з AcuSense від Hikvision