Домофони — важливі пристрої, що контролюють доступ в будівлі. Згодом вони перетворилися в передові рішення, що відповідають різним потребам кінцевих користувачів. У цій статті вказані деякі з останніх тенденцій в області домофонів.

Стандартні та IP домофони — важлива частина безпеки будівлі. Їх можна випустити з уваги в порівнянні з системами відеоспостереження та контролю доступу, але вони не менш важливі. Згідно з даними дослідників Grand View Research, обсяг світового ринку відеодомофонів у 2018 році оцінювався у 17,82 мільярда доларів, та очікується, що він буде рости із середнім річним темпом росту у 12,8 відсотка з 2019 по 2025 рік.

Все частіше і частіше рішення для внутрішнього зв'язку перетворюються в щось більше, ніж стандартні внутрішні та зовнішні станції, де відвідувач ініціює виклик, а житель натискає кнопку, щоб впустити його. Тепер можливе віддалене управління та інтеграція з іншими системами безпеки, багато в чому завдяки переходу домофонів на IP. Нижче ми вказали деякі з останніх тенденцій в області домофонів.

На основі відео

Домофони стали більш поширеними в порівнянні з їх аудіо-аналогами. Майбутнє за відеодомофонами. З IP користувач отримує такі функції, як HD, неймовірна якість звуку і величезний набір можливостей інтеграції. HD відеодомофони вже широко використовуються як в житловій, так і в комерційній нерухомості.

Проте, не можна сказати, що аудіодомофони застаріли. Так, все ще існує вагомий сегмент ринку, який використовує аудіодомофони. Все залежить від застосування. Домофони на основі аудіо мають попит в місцях, де важливе спілкування та оголошення. Наприклад, в освітньому просторі, де спілкування в класі і загальні оголошення життєво важливі для функціонування школи. Або в лікарнях, де медсестри і пацієнти повинні мати можливість спілкуватися безконтактно.

Контроль з будь-якого місця

Управління з будь-якого місця стало першочерговою тенденцією в рішеннях для домофонного зв'язку. Стають популярними корпоративні рішення, коли сервери (системи управління) розміщуються в місцях з резервуванням. Майбутнє за хмарними системами внутрішнього зв'язку.

Віддалений доступ та моніторинг, без сумніву, вважаються найбільшими тенденціями останніх кількох років, оскільки дозволяють постійно стежити за об'єктом. Ці можливості особливо популярні, коли мова йде про федеральні або урядові будівлях, де цілі підрозділи можуть перебувати за межами майданчика через пандемію. Наприклад, якщо відвідувач входить в будівлю та використовує домофон, щоб зателефонувати в офіс, він негайно перенаправляється до людини, яка працює віддалено, без перерви в спілкуванні. Цей безшовний зв'язок безпосередньо покращує клієнтський досвід. Це також створює враження, що будівля більш зайнята, ніж здається, тому також діє як засіб стримування злочинності.

Мобільні додатки

З контролем з будь-якого місця тісно пов'язане використання мобільних пристроїв для контролю і управління. Якщо ви, наприклад, на роботі, але вам доставляють їжу або посилки додому, ви можете віддалено дозволити доступ усім, хто цього потребує. Ще однією перевагою мобільних додатків є те, що вони дозволяють спростити обіг в багатоквартирних будинках або кондомініумах. Управлінню виробничого об'єкта потрібно буде тільки перезавантажити програмне забезпечення викличної панелі пристрою та видалити або надати доступ тим, хто потребує змін. Нема потреби анулювати ключі доступу або турбуватися про повернення та дублікати.

Інтеграція з іншими системами безпеки

Інтеграція з іншими системами безпеки, такими як комплекти відеоспостереження, також стала більш поширеною. Наприклад, при інтеграції з відеоспостереженням можна ідентифікувати сторонніх або підозрілих осіб і відправити сигнал тривоги в охоронну службу. Уже сьогодні інтеграція внутрішнього зв'язку зі всілякими рішеннями для контролю доступу та відеоспостереження вважається обов'язковою для більшості проектів. Інтеграція з інтелектуальним ПЗ для відеоспостереження вже відбувається.

Бездротова технологія

Як правило, IP домофони підключаються кабелями Ethernet. Однак рішення можна зробити бездротовим за допомогою домофонів з Wi-Fi. Крім того, стільникові технології, такі як 4G та навіть 5G, також стануть більш панівними. Домофонний зв'язок на базі 4G або 5G стане більш популярним, ніж бездротовий внутрішній зв'язок, коли передача даних стане дешевшою, розташування будуть видалені, а підключення кабелем стане проблемою. Сьогодні ця тенденція практично непомітна, але буде мати місце в майбутньому.

Відповідні вертикалі

Зайве говорити, що домофони часто зустрічаються в багатоквартирних будинках. Але вони також можуть принести користь й комерційному сектору.

Домофони можуть бути корисними майже для всіх комерційних галузей, включаючи освітню, офісну та медичну. Наприклад, в урядовій будівлі можна використовувати опції віддаленого моніторингу відеодомофона для відповіді на запити дзвінків від відвідувачів на місці, в той час, як персонал може перебувати поза офісом. У лікарні можна встановити домофон, щоб поліпшити зв'язок між пацієнтом та персоналом і виключити зайві відвідування палати. Наприклад, медсестра може використовувати відеодомофон, щоб спілкуватися з коронавірусним пацієнтом, і зайвий раз не заходити в палату, мінімізуючи ризики. Навчальні заклади можуть використовувати домофони, щоб спілкуватися зі студентами, допомагаючи їм виконати необхідні дії перед входом в будівлю: наприклад, нагадати про необхідність виміряти температуру або надіти медичну маску.

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Важливість метаданих відеоспостереження

Чотири технологічні тенденції, що визначають майбутнє управління дорожнім рухом