Контроль доступу є критичним компонентом у нинішніх системах безпеки. З роками він став більш відкритим для забезпечення інтеграції з іншими пристроями. Міграція у хмару також стала дуже помітною. Проте нижче представлені тенденції СКУД, на які користувачі можуть посилатися при виборі необхідного рішення.

Контроль та профілактика пандемії

Дедалі більше комплектів контролю доступу включають функції, які допомагають у зниженні ризику зараження коронавірусом. Це стало більш вагомим, аніж раніше, оскільки сьогодні підприємства знову відкриваються, а співробітники повертаються до роботи після карантину.

Системи контролю доступу, які надають управління зайнятістю, є корисним доповненням до системи безпеки, оскільки користувачі можуть контролювати та перевіряти рівні зайнятості приміщень для забезпечення соціального дистанціювання. Автоматичні персональні системи стеження дозволяють підраховувати та обмежувати вхід у конкретні зони. Наприклад, оператори можуть встановити максимальний рівень зайнятості приміщень, щоб обмежити переповненість будівлі. Опція відстеження контактів може створювати звіти, які дозволяють організаціям спостерігати за областями чи зонами, де людина, можливо, заразилася коронавірусом.

Відстеження зайнятості та контактів, безумовно, є новими функціями, які вбудовуються в СКУД для контролю та запобігання захворюваності. Деякі підприємства інтегрують сторонню систему управління персоналом, щоб відключати картки доступу на ніч і знову вмикати їх лише після того, як людина завершить процес перевірки стану здоров'я протягом дня. Це динамічне увімкнення та вимкнення ключів доступу може застосовуватися для всієї будівлі або конкретних ділянок.

Мобільні облікові дані, які забезпечують безконтактний засіб входу до будівель, також все частіше підтримуються рішеннями контролю доступу. Мобільні рішення можуть надати анкету для перевірки стану здоров'я, щоб знизити ризик проникнення інфікованих працівників до будівлі. Після успішного заповнення анкети фізична картка доступу або мобільні облікові дані співробітника будуть активовані на певний період часу.

Міграція у хмару

Хоча більшість кінцевих користувачів, як і раніше, розміщують свої системи безпеки локально, хмарне розгортання стає все більш популярним. Ідея розміщення сервера поза приміщенням у хмарному середовищі — ще одна тенденція, що зростає. Покращені функції резервування та надійності вважаються невід'ємною перевагою хмарних технологій і набувають все більшого значення на ринку контролю доступу.

У такому разі вибір локального або хмарного середовища залежить від персональних вимог користувача. Так, центри обробки даних та галузі, які повинні відповідати суворим вимогам, віддають перевагу локальним рішенням контролю доступу. Навпаки, деякі малі та середні корпоративні клієнти шукають хостингові рішення через менше поточне обслуговування серверів та клієнтів.

Відкритість та інтеграція

СКУД вже давно є пропрієтарними. Тим не менш, вони все більше і більше відкриваються для інтеграції з відеоспостереженням та охоронними датчиками різних виробників. Все частіше використовуються відкриті протоколи RESTful API для легкої інтеграції контролю доступу до інших систем, і нещодавня розробка PSIA агента PLAI виглядає цікаво, забезпечуючи спрощену інтеграцію між системами безпеки різних виробників.

Нові рішення тепер дозволяють організаціям оптимізувати свою безпеку за рахунок інтеграції зі сторонніми рішеннями, такими як охоронна сигналізація, керування будівлею та керування відвідувачами. Головне, що потрібно пам'ятати про цю тенденцію — масштабування, гнучкість та відкрита архітектура API, що може забезпечити надійне рішення управління доступом. Організації, які вибирають правильні комплекти контролю доступу та виявлення вторгнень, можуть легко інтегрувати їх у свої ПЗ для відеоспостереження, створюючи збалансовану та дієву безпекову інфраструктуру.

Використання даних

СКУД генерують більше даних, ніж раніше, щоб допомогти користувачеві досягти більшої безпеки, продуктивності та бізнес-аналітики. Наприклад, якщо в будівлю входить конкретна кількість людей, користувач може вказати в кафетерії скільки їжі потрібно замовляти, або належним чином налаштувати систему ОВіК, щоб збільшити або зменшити обсяг свіжого повітря. Рішення контролю доступу підходять для підвищення продуктивності використання побудованого середовища. Системи контролюють потік людей у ​​всіх зонах будівлі, і ці дані можна використовувати для забезпечення максимального освітлення та обігріву з мінімальним впливом на довкілля.

Кібербезпека

Зважаючи на нестримні проблеми кібербезпеки, виробники рішень та аксесуарів для контролю доступу розміщують більше механізмів безпеки у своїх системах. Вони можуть включати шифрування та багатофакторну автентифікацію як для фізичного, так і для логічного доступу. Більшість систем контролю доступу зазвичай залежать від людини або об'єкта, що переміщується до зони або з неї, які повинні бути ідентифіковані та перевірені, як правило, з використанням облікових даних. Облікові дані можуть бути чимось фізичним, що є у людини, наприклад, картою або ключем, радіобрелком або мобільним телефоном, PIN-кодом або внутрішніми даними (біометрія, яка розпізнає відбитки пальців або сітківку ока). У нинішніх системах контролю доступу рівень кібербезпеки ставиться в основу, і зазвичай потрібно більше одного рівня облікових даних. Це часто забезпечує великий захист при збиранні, доступі та зберіганні даних.

Читайте й інші цікаві статті про системи безпеки та дізнайтесь більше про таке обладнання як IP відеодомофони, Ключі для домофонів та багато іншого:

Як використовувати відеоаналітику у магазині для стимулювання цільового маркетингу?

Посібник з розміщення датчиків диму