Енергію можна розглядати як джерело життєвої сили сучасної цивілізації. У 2019 п'ятиденне відключення електроенергії викликало хаос у Венесуелі, давши світу уявлення про те, що сталося б без неї. Одним з жахливих наслідків стала смерть 26 пацієнтів в лікарнях країни — рятувальні процедури покладалися на електроенергію. Енергетична галузь відповідає за задоволення всіх наших потреб в електроенергії. Але забезпечення енергопостачання — непросте завдання, особливо з урахуванням того, що одні тільки європейські споживачі використовують понад 11% світових запасів енергії.

Проблеми збереження енергії

Це теж великий бізнес, і він пов'язаний з деякими досить унікальними проблемами. Мета полягає в тому, щоб підтримувати постійне виробництво, перетворення та розподіл енергії, забезпечуючи безпеку енергії по всій інфраструктурі — і безпечно. Ці енергетичні вузли часто бувають дуже великими і можуть бути досить складними.

Одна велика проблема для захисту енергетичних об'єктів — це кількість міді. Мідь використовується в промислових процесах через високу пластичність, теплопровідність та електропровідність, а також стійкість до корозії. Це робить її цінним товаром. Відомо, що злодії зламують енергетичні об'єкти виключно з метою вилучення міді та її продажу. Ці об'єкти також можуть бути в центрі уваги терористів або екстремістів, які вибирають цілі з великою поразкою. Загалом, це об'єкти, які насправді можуть отримати вигоду з інновацій та сучасних технологій в системах безпеки.

Безпечне збереження енергії

Енергетичні об'єкти зазвичай обгороджені та забезпечені попередженнями про «небезпеку» для порушників. Однак поширена помилка полягає в тому, що це «перебільшення» і виключно з міркувань безпеки. Фактично, ці попередження призначені для попередження людей про потенційні небезпеки, які можуть бути виявлені на цих об'єктах. Наприклад, електрична трансформаторна підстанція може керувати напругою близько 75 000 вольт і більше в конкретний момент часу. Це призводило до загибелі порушників в минулому, тому вважається дуже реальною загрозою.

До інноваційних рішень відноситься надійний захист периметра. Тут стане в нагоді особлива технологія — теплобачення. Звичайна установка включає тепловізори з подвійним спектром. Вони можуть виявляти теплові сліди порушників навіть в умовах поганої видимості. З іншого боку, візуальний об'єктив для відеоспостереження може дати роз'яснення і підтвердження. Часто додається поворотна IP камера, щоб надати операторам можливість швидко сфокусуватися на конкретній області в деталях. Вони також можуть слідувати за «зловмисниками», коли ті переміщаються по місцевості. Ще один пристрій, який слід враховувати в цій ситуації — це система оповіщення або гучномовець, який можна підключити до системи безпеки. Це може бути використано для озвучування записаного повідомлення або навіть для спілкування оператора в прямому ефірі.

Забезпечення енергопостачання на місці

Енергетичні об'єкти можуть бути великими, включати в себе ряд будівель і територій, на яких розміщуються всі види обладнання. Різні камери відеоспостереження, пристрої сигналізації і датчики руху можуть використовуватися всюди на об'єкті, щоб забезпечити гнучку і дієву безпеку «на місці».

Проблеми безпеки та чутливості означають, що кожній будівлі часто потрібні заходи контролю доступу. Уповноважений персонал може легко отримати доступ за допомогою стандартної картки доступу, відбитка пальця або навіть сканування обличчя. Також може бути встановлений домофон, щоб охоронець міг перевірити дійсність запиту на вхід, і навіть відкрити двері віддалено.

Всі ці окремі пристрої можна об'єднати і управляти ними в одному місці. Використовуючи централізовані інструменти програмного забезпечення VMS, такі як HikCentral від Hikvision, оператори можуть бачити канали з усіх відеокамер і управляти всією системою безпеки. Є й віддалені переваги. У деяких випадках менеджери з безпеки можуть контролювати об'єкти з іншого місця. Доступ до мобільного додатку також може стати зручним інструментом моніторингу, навіть коли персонал знаходиться в русі.

Профілактичне обслуговування

Найважливішою частиною підтримки потоку енергії вважається постійне технічне обслуговування. Це може бути дуже трудомістким завданням - наприклад, в Європі налічується близько 10 мільйонів км ліній електропередачі. Уявіть, скільки часу буде потрібно інженеру, щоб піднятися на стовп силового кабелю, для перевірки роз'ємів на кожному з них!

На допомогу може прийти тепловізійна техніка. Можуть бути встановлені тепловізійні камери для спостереження за температурою в різних ключових частинах об'єкта. Оператор може негайно отримати оповіщення про будь-які аномалії температури. Ця технологія також може виконувати подвійну роль — наприклад, технічне обслуговування днем ​​та безпека в нічний час. З цих причин тепловізори часто використовуються як стандартний метод швидкого пошуку проблем на енергооб'єкті.

Також, тепловізор можна використовувати для пошуку проблем, з якими не можуть впоратися традиційні методи. Природа невеликої портативної камери означає, що її можна використовувати в більшій кількості місць, ніж більші пристрої. Це включає в себе всі ті невеликі незручні місця, які зазвичай вимагають усунення перешкод для доступу.

Фактично, та частина, де ця технологія дійсно вступає в силу — це профілактичне обслуговування. Якщо проблеми можна виявити до того, як вони стануть проблемою, це заощадить масу часу, зусиль і грошей. Це також означає, що ймовірність переривання потоку енергії зменшується, оскільки ремонт може бути запланований. Це насправді відмінний приклад того, що «попереджений — значить озброєний».

Час простою постачальника енергії впливає не тільки на його бізнес. Залежно від того, яка частина інфраструктури залучена, це може мати драматичний удар по енергомережі. Забезпечення безпеки потенційно небезпечного об'єкта пов'язане з труднощами, але інноваційні технології — це благо для менеджерів з безпеки. Тепер можна контролювати периметр навіть темної ночі, а також контролювати великі площі та відстежувати людей. Це може навіть дати потрібним людям доступ до певних питань. Все це разом забезпечує душевний спокій тих, хто прагне зберегти світлий та функціональний сучасний світ.
 

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Технології, які роблять мобільний контроль доступу безпечним рішенням

Как сделать здание полностью бесконтактным?