Хороша IP система відеоспостереження повинна надавати своїм користувачам відео високої чіткості з гідною якістю зображення, а також записувати відео протягом необхідного періоду, використовуючи меншу кількість жорстких дисків. Маючи намір досягти цього, користувачі можуть використовувати безліч різних технологій, включаючи технологію стиснення відео H.265, яка обіцяє подвоїти ефективність стиснення відео, і цим зменшити пропускну здатність мережі і розмір сховища до половини. Тут ми представляємо вам ще одну дуже корисну, але ще не всім знайому технологію, яка має назву ROI.

Що таке ROI?

ROI в системах відеоспостереження означає область інтересів (region of interest). Функція ROI дозволяє користувачам вибирати на відео область, яка представляє для них найбільший інтерес. В обраній області буде використовуватися відеоаналітіка, наприклад, розпізнавання осіб, виявлення предметів, розпізнавання автомобільних реєстраційних номерів і т.д. На думку експертів, за допомогою функції ROI можна знизити бітрейт більш ніж на 30% і, таким чином, знизити необхідну пропускну здатність і скоротити обсяг використовуваного сховища.

Функція ROI необхідна, якщо, використовуючи свою систему відеоспостереження, ви стикаєтеся з проблемою пропускної здатності, хочете домогтися більшої тривалості зберігання відео або зменшити кількість використовуваних жорстких дисків. У всіх цих випадках ви можете використовувати цю функцію.

Як використовувати ROI?

Перш за все, не всі мережеві відеокамери спостереження підтримують функцію ROI. Тут ми розповімо вам, як використовувати функцію ROI. Увійдіть в веб-інтерфейс відеокамери, виберіть меню налаштувань. Вибравши в меню «ROI», ви побачите відео. Натисніть кнопку «Налаштування ROI» під відео і за допомогою миші виберіть цікаву для вас область ROI. Камера дозволяє користувачам вибирати різні області ROI на відео. Натисніть «Очистити», щоб очистити всі вибрані області.

Ви можете встановити кілька областей ROI, методи налаштування - ті ж, що описані вище. Після встановлення ROI ви можете повернутися до перегляду відео, щоб оцінити ефект обраного вами рішення. Ви виявите, що різниця в якості зображення між обраною областю ROI і областю, відмінною від ROI, очевидна.

Джерело www.hkvstar.com. Переклад статті виконала адміністратор сайту Олена Пономаренко.