Більшість домовласників хочуть зробити все, щоб максимально захистити свій будинок та сім'ю від всіляких неприємностей. Встановлення пожежної системи безпеки — один з дієвих способів зробити це. Однак, попри те, що у багатьох передбачені пожежні датчики, люди часто не розуміють, як найкраще розташувати та розмістити їх, а також як правильно тестувати й обслуговувати сповіщувачі, щоб гарантувати безпеку будинку.

Отже, якщо ви плануєте придбати та встановити пожежну сигналізацію у своєму будинку або якщо у вас вже передбачені пожежні датчики, але ви не впевнені, що вони правильно встановлені або обслуговуються — нижче вказано багато корисної інформації.

Скільки пожежних датчиків слід встановити?

Будинок повинен мати достатній захист, щоб захистити мешканців від пожежі. На жаль, багато з сучасних предметів меблів та елементів дизайну більш сприйнятливі до займання та швидкого поширення вогню, ніж раніше, коли меблів було менше, і вони були зроблені з натуральних матеріалів. Це означає, що пожежі розгораються легше та швидше поширюються. Таким чином, датчики диму слід встановити по всьому будинку. Конкретна кількість пристроїв, що потрібна в будинку, залежить від числа поверхів, кімнат та додаткових просторів, які в ньому є.

У яких кімнатах слід встановлювати димові сповіщувачі?

  • Усередині кожної спальні;
  • На всіх поверхах будинку, включаючи підвали;
  • В основній житловій зоні, наприклад у вітальні та кабінеті;
  • У сходів, що ведуть на верхній поверх;

Наприклад, в одноповерховому будинку з 3 спальнями та розділеним плануванням без підвалу, ймовірно, буде потрібно як мінімум шість пожежних датчиків (три для спалень, і як мінімум ще три в житловому просторі, якщо будинок досить великий, щоб це виправдати). У великих будинках може знадобитися більше, для дієвого захисту житлових та робочих просторів за межами спальних зон.

Правильне встановлення пожежної сигналізації

Крім знання того, де в будинку повинні перебувати датчики теплові пожежні, також важливо розуміти, де саме в межах приміщення їх розмістити та встановити. Головне правило — встановлюйте пристрій або високо на стіні, або безпосередньо на самій стелі, оскільки дим завжди піднімається. Якщо буде прийнято рішення встановити пожежний сповіщувач на стіні, верхня частина пристрою повинна бути не більше ніж на 30 см нижче стелі.

Варто відзначити, що в деяких місцях не слід розміщувати пожежні датчики, оскільки це може викликати помилкові тривоги або зовсім перешкодити спрацьовуванню сигналізації. Ніколи не встановлюйте пожежну сигналізацію поруч з:

  • Кухонним обладнанням, піччю або камінами. Встановлення дуже близько до цих елементів призводить до помилкових спрацьовувань. Пристрої слід розміщувати на відстані не менше 3 м від них;
  • Дверима, вікнами або повітропроводами, які можуть створювати протяги, що можуть перешкодити здатності пристроїв виявляти дим та працювати точно;

Встановлюючи димові сповіщувачі в будинку, обов'язково ознайомтеся з наведеними вище рекомендаціями, які допоможуть визначити відповідну кількість та розташування пристроїв.

Перевірка та догляд за системою пожежної сигналізації

Наявність або встановлення пожежних датчиків нічого не означає, якщо користувач не буде регулярно перевіряти та підтримувати їх в робочому стані.

Як часто слід перевіряти датчики диму? Приблизно один раз на місяць, щоб переконатися, що вони коректно працюють та не мають потреби в новому акумуляторі.

Як перевірити датчики теплові пожежні? Просто натисніть та утримуйте кнопку "тест", поки не пролунає звуковий сигнал. Він повинен бути гучним та сильним. Якщо звук слабкий або зовсім відсутній, слід замінити акумулятор.

Під час щомісячного тестування знайдіть час, щоб також витерти пил та очистити пристрої пожежної сигналізації, оскільки павутина та сміття можуть перешкодити їх здатності дієво виявляти дим. І, нарешті, міняйте батарейки один раз на рік або перевірте дату акумулятора, щоб розуміти, коли пора його замінити.

Дотримуючись наведених вище моментів, а також рекомендацій виробника при встановленні нових або перевірці поточних пожежних датчиків, кожен користувач зможе переконатися, що його будинок захищений потрібною кількістю правильно розміщених та встановлених пристроїв. Якщо з якої-небудь причини ви не впевнені у своєму виборі протипожежного захисту, слід звернутися в перевірений магазин безпеки, консультанти якого допоможуть підібрати ефективне рішення.