Сучасні технологічні рішення відіграють важливу роль в забезпеченні безпеки торгових центрів.

З огляду на велику кількість людей, які щодня відвідують великі торгово-розважальні комплекси, а також вартість представлених в них товарів, надійні системи безпеки - життєво необхідний засіб забезпечення нормального функціонування таких об'єктів.

Уразливості торгових центрів

Доступність торгових центрів для великої кількості людей - це головний фактор, який робить їх уразливими до виникнення різноманітних загроз. Лінн Вудгейтс, менеджер з розвитку бізнесу в Hanwha Techwin Europe, сказала, що торгові центри проектуються таким чином, щоб бути легко доступними місцями з багатьма входами і виходами.

«Орендарі приміщень в торгових центрах часто стикаються з дрібними крадіжками товарів, а іноді і з нападами організованих злочинних угруповань», - каже Вудгейтс. - «Антисоціальна поведінка відвідувачів, часто через зловживання алкоголем або наркотиками, також є поширеною проблемою торгових центрів».

Фен Цай, менеджер з галузевих рішень у Hikvision Digital Technologies, вказує ще на один важливий момент. З огляду на велику площу торгового центру, він споживає значну кількість електроенергії, а наявність легкозаймистих речовин підвищує ймовірність виникнення пожежі та може призвести до втрати активів та травмування людей.

Як торгові центри справляються з надзвичайними ситуаціями

Найчастіше, за захист торгових центрів від злочинів або нещасних випадків несуть відповідальність служби безпеки. Вони патрулюють зони відпочинку, парковки та інші громадські місця. Також вони здійснюють моніторинг за допомогою систем відеоспостереження.

«Підвищення рівня безпеки - це ключ до ефективного реагування на надзвичайні ситуації та захисту клієнтів і співробітників торгових центрів», - сказав Джефф Уїтні, віце-президент з маркетингу Arecont Vision Costar. - «Підвищення рівня безпеки можливе завдяки збільшенню числа охоронців, які патрулюють об'єкти в службовій формі, а також впровадженню добре помітних відеокамер спостереження. Обидва рішення підвищують рівень безпеки, а також комфорт клієнтів і співробітників торгового центру. Відеоспостереження допомагає контролювати ситуацію без нав'язливого стеження. Системи контролю доступу - ще одне рішення для забезпечення безпеки, яке не дозволить відвідувачам і співробітникам увійти в певні зони об'єкта».

Співпраця з представниками місцевих правоохоронних органів, пожежної служби та швидкої допомоги забезпечить необхідний двосторонній зв'язок у випадку виникнення інциденту. Крім цього, необхідно інтегрувати відеоспостереження, сигналізацію і контроль доступу в єдину комплексну систему. Торгові центри не можуть дозволити собі використовувати рішення для безпеки, які функціонують незалежно один від одного.

Джерело www.asmag.com. Переклад виконала адміністратор сайту Олена Пономаренко.