Зміст огляду:

Особливості комплекту NeoKit HD
Комплектація NeoKit HD
Можливості підключення NeoKit HD
Відстань від монітора до панелі виклику
Налаштування домофона NeoKit HD
Переваги та недоліки NeoKit HD

Особливості комплекту NeoKit HD

Комплект відеодомофона NeoKit HD – це новинка середини 2019 року лінійки аналогових видеодомофонов NeoLight від німецької фірми Balter Security GmbH. Бренд NeoLight спеціалізується на виробництві аналогових відеодомофонів з високою роздільною здатністю, випускаючи моделі як бюджетного так і преміум класу. Продукція NeoLight відрізняється цікавим дизайном і якісною збіркою пристроїв, що робить навіть недорогі моделі стильними та візуально дорогими.

NeoKit HD став першим в Україні бюджетним комплектом з якістю зображення HD і наявністю не тільки базового, але й додаткового функціоналу. Комплект може стати чудовим коробочним рішенням, яке поки ще не має аналогів в цьому ціновому діапазоні.

Основною причиною, по якій вдалося знизити вартість комплекту, стала відмова від пам'яті, яка зазвичай присутня в HD моделях цього виробника. Якщо вам потрібна відмінна картинка відеозв'язку і немає необхідності зберігати фото відвідувачів – NeoKit HD стане ідеальним варіантом за бюджетною вартістю.

У комплект відеодомофона NeoKit HD входить 7" монітор ZETA HD з роздільною здатністю екрану 1024х600 і 2 Мп виклична відеопанель SOLO FHD з Full HD роздільною здатністю 1920х1080. У тандемі вони здатні забезпечити високоякісне HD зображення на кольоровому моніторі з красивим екранним меню, чого немає в інших подібних моделей цього сегменту, які найчастіше мають просте OSD меню і відеокартинку більш низької роздільної здатності.

Відмінною характеристикою монітора ZETA HD є його тонкий корпус з сенсорними кнопками. При цьому, виробник навіть вмонтував в нього блок живлення, що безсумнівно є величезним плюсом, який забезпечить простоту монтажу і акуратний зовнішній вигляд, що не зіпсує інтер'єр виносним блоком живлення.

Відеопанель виклику SOLO FHD оснащена ширококутною Full HD відеокамерою на базі модуля Sony, який використовується в професійних камерах відеоспостереження.

Комплектація NeoKit HD

У коробці є все необхідне для легкої установки, крім звичайно відрізка кабелю. Кабель докуповується окремо, в залежності від показників довжини, достатньої для з'єднання монітора з викличною панеллю, а також підключення додаткових пристроїв (інших викличних панелей, моніторів або відеокамер).

1. Монітор ZETA HD з роздільною здатністю екрану 1024х600 рх підтримує функцію адресного інтеркому з підключенням ще 3-х додаткових моніторів. До домофону можна підключити аудіотрубку, адаптер загальнопід'їздної домофонної системи, додаткову панель виклику або камери відеоспостереження – в цілому можливе одночасне підключення до 4х пристроїв в різній комбінації: 2 викличні панелі і 2 відеокамери / 1 видеопанель і 3 камери / 1 видеопанель, 1 загальнопід'їздний адаптер і 2 відеокамери. Монітор може приймати вхідний сигнал як низької, так і високої роздільної здатності: 1080р / 720р / 960H / 576і. Відеодомофон дійсно підтримує всі заявлені типи відеосигналу AHD, TVI, CVI, CVBS, що було протестовано при підключенні додаткової 2 Мп відеокамери.

Корпус монітора виготовлений з пластику та акрилу білого кольору. Поруч з екраном розміщені сенсорні кнопки з підсвічуванням для управління основними функціями домофона і навігації по графічному меню. Відеодомофон має три види скінів (фонових зображень) і 13 мелодій виклику в форматі mp3, що дозволяє встановити різну мелодію на кожну з підключених викличних панелей, і ще по звуку визначати біля яких саме дверей знаходиться відвідувач.

2. Виклична відеопанель SOLO FHD має 2 варіанти кольору металевого корпусу: срібло і графіт. Відеопанель оснащена дуже світлочутливою ​​ширококутною відеокамерою з кутом огляду 110° по горизонталі і 90° по вертикалі, що дозволяє охопити досить велику площу перед вхідними дверима і розглянути не тільки обличчя відвідувачів, а й те, з чим вони прийшли.

Відеопанель має акуратне підсвічування кнопки виклику, що дуже зручно при відсутності освітлення. А якісну відеокартинку і гарну видимість до 5 м в темряві забезпечують: система шумозаглушення DNR, ICR фільтр що прибирається і безпрецедентно потужне інфрачервоне Smart підсвічування. Такі показники приємно дивують, адже зазвичай відеопанелі можуть видавати нормальне зображення тільки тоді, коли відвідувач знаходиться приблизно на відстані витягнутої руки від панелі – різницю в якості зображень можна побачити на фото нижче, де наведені результати тестів панелі компанії NeoLight і відеопанелі іншого виробника.

3. Монтажні кронштейни для накладного методу встановлення, що забезпечують приховане кріплення монітора і панелі виклику до поверхні. Рекомендована висота установки монітора – 1.5-1.6 м над підлогою, відеопанелі – 1.5 м.

4. Інструкція і монтажний комплект: необхідна кількість дюбелів, шурупів, чотирьох- і п'ятидротових конекторів.

Підключення NeoKit HD

Обладнання компанії NeoLight відрізняється дуже легким підключенням і сумісністю з пристроями інших брендів. Схема підключення є в інструкції, а позначення контактів дублюється на корпусі кожного пристрою.

Завдяки вбудованому блоку живлення, монітор підключається на пряму до мережі 220В (оснащений вилкою). Живлення панелі – 12 В від монітора. Підключення – 4х-дротове.

Зверніть увагу на позначення контактів панелі, і відповідні їм кольори. У викличних панелях різних марок і виробників порядок і кольори однакових за функціоналом контактів можуть істотно відрізнятися.

Для підключення використовуються наступні контакти домофона: AD1 – аудіо, VD1 – відео, PWR1 – живлення 12В, GND – загальний (земля). Контакт монітора KEY1 призначений для подачі 12В на контакт відкриття електрозамку. При підключенні електрозамку до панелі виклику, необхідний додатковий блок живлення.

Підключення NeoKit HD до багатоквартирної системи здійснюється через спеціальний адаптер (наприклад, Vizit Universal). Для коректної роботи необхідно підключити виходи контактів адаптера: аудіо, відео, живлення і загальний до відповідних контактів домофона в роз'єм додаткової панелі.

Домофон ZETA HD підтримує роботу з двома викличними панелями і двома аналоговими камерами. При необхідності, другу відеопанель можна замінити на ще одну відеокамеру. При цьому, під час виклику з відеопанелі, можна також подивитися зображення з інших підключених відеокамер, що дає можливість більш повно оцінити ситуацію біля вхідних дверей, подивившись на неї з іншого ракурсу.

При підключенні відеокамери, з'єднуються контакти домофона CCTV (або VD) – відео, GND – земля з аналогічними контактами відеокамери. Живлення камери здійснюється окремо.

Відстань від домофона до панелі виклику

Якщо при підключенні аудіодомофонів використовується двожильний кабель, то підключення викличної відеопанелі до відеодомофону вимагає, як мінімум, чотири жили: живлення, аудіо, відео, заземлення.

Виробник рекомендує використовувати кабель для підключення панелі виклику до домофону, в залежності від варіанту підключення електрозамку і відстані між монітором і панеллю.

При підключенні електрозамку до панелі виклику:

 • на відстані менше 10 метрів між монітором і панеллю, використовується екранований кабель 4х0.5 кв.мм.
 • на відстані до 30 метрів між монітором і панеллю, використовується комбінований кабель RG59 + 4х0.5 кв.мм.
 • на відстані до 100 метрів між монітором і панеллю, використовується комбінований кабель RG6 + 4х0.75 кв.мм.

При підключенні електрозамку до монітора:

 • на відстані менше 10 метрів між монітором і панеллю, використовується екранований кабель 8х0.5 кв.мм.
 • на відстані до 30 метрів між монітором і панеллю, використовується комбінований кабель RG59 + 6х0.5 кв.мм.
 • на відстані до 100 метрів між монітором і панеллю, використовується комбінований кабель RG6 + 6х0.75 кв.мм.

Кабель вита пара OC-FTP5E-V-BOXВикористання кабелю з невідповідним діаметром жили, в силу падіння напруги по мірі збільшення відстані, може викликати проблеми з відкриттям електрозамку. Крім того, на великих відстанях може проявлятися величина коефіцієнта загасання відеосигналу, що позначається на його потужності. Іншими словами, у міру збільшення відстані підключення, зростає ймовірність отримання домофоном слабкого відеосигналу, шуму і різних перешкод на відео. Щоб цього уникнути, слід дотримуватися рекомендацій щодо вибору відповідного кабелю.

Для нашого огляду ми протестували підключення панелі виклику SOLO FHD до монітора ZETA HD на відстані 45 метрів 8ми-жильним екранованим кабелем кручена пара OC-FTP5E-V-BOX з діаметром 0.5 кв.мм. Можемо відзначити, що навіть перевищивши рекомендовану довжину з'єднувального кабелю, ми все ж отримали стабільний відеосигнал, з чіткою картинкою без перешкод. Neolight GT-01При цьому, також коректно працювали функції: відповідь на вхідний дзвінок від панелі виклику, режим перегляду відео з підключених панелей і відеокамер, безвідмовно спрацьовувало реле замку на панелі, при натисканні на моніторі кнопки «Відкриття замку».

Але кожне підключення – це індивідуальний випадок. У різних ситуаціях на якість відеосигналу можуть впливати безліч розрізнених чинників. І щоб мати гарантію дійсно якісної роботи обладнання, все ж варто дотримуватися рекомендацій з інструкції.

Варто також відзначити, що комплект відеодомофона NeoKit HD може керувати відкриттям воріт - при тривалому натисканні на кнопку відкриття замку, на екрані
з'явиться напис "Ворота відкриті". Для реалізації цієї функції необхідне використання додаткового пристрою – модуля для управління воротами Neolight GT-01.

Налаштування домофона NeoKit HD

Відеодомофон ZETA HD має інтуїтивно зрозуміле екранне меню. З його допомогою можна здійснити всі необхідні налаштування: встановити гучність дзвінка, будильник, вибрати мелодію виклику; відрегулювати яскравість, контрастність, формат зображення (4:3 або 16:9) і т.п.

Вхід в меню здійснюється натисканням клавіші з символом шестерінки – «налаштування» (нижня клавіша). Для навігації усередині меню служать стрілки, розташовані на кнопках «Відповідь» (позначеній у вигляді телефонної трубки) і «Відкриття замку» (зображення ключа). На бічній частині корпусу є кнопка відключення живлення домофону в разі потреби. Екран домофона не сенсорний, що трохи не зручно, але для бюджетної моделі це не критично і цілком компенсується наявністю сенсорних кнопок на корпусі.

При активації «Нічного режиму» доступна установка рівня гучності, яка буде використовуватися з 22:00 до 7:00. Заводська установка гучності на 7 рівні з 9-ти. При увімкненій функції «Не турбувати», гучність домофона автоматично скидається на нульовий рівень. Є дуже зручна опція "Будильник", яку можна налаштувати на свій розсуд.

За замовчуванням, екранне меню україномовне, до вибору доступні також російська та англійська мови.

В системі інтеркому можливе використання режиму «Аудіоняня» ( «Прослуховування»). Це дуже зручно, наприклад, при наявності в будинку маленьких дітей або хворих людей, які потребують нагляду. Цей режим забезпечує односторонній аудіозв'язок з іншим монітором в системі, що буде встановлений в іншому приміщенні і з якого можна прослухати звук.

Є також режим відображення календаря і годинника на моніторі. Перехід в режим очікування з затемненим екраном, здійснюється після закінчення зазначеного в налаштуваннях часу (30с / 1м / 2м / 3м / 5м / 10 / ... / 60 хвилин).

Переваги та недоліки NeoKit HD

Недоліки комплекту домофону NeoKit HD

 • Роздільна здатність екрану не Full HD
 • Відсутність можливості запису знімків або відеороликів
 • Відсутність слота під SD карту
 • Немає функції квадратора (неможна подивитися одночасно зображення з усіх підключених камер і панелей)

Переваги комплекту домофону NeoKit HD

 • Full HD роздільна здатність 2 Мп камери панелі виклику
 • Тонкий корпус з вбудованим блоком живлення
 • Сенсорні кнопки управління з підсвічуванням
 • Графічне меню з можливістю зміни скінів
 • Управління будь-яким типом електрозамку
 • Посилене адаптивне ІЧ-підсвічування дальністю 5 м
 • Всепогодний металевий корпус панелі (IP66)
 • Система гучного зв'язку і можливість підключення аудіотрубки
 • Адресний інтерком (підключення ще 3 моніторів)
 • Підключення до 4х додаткових відеопристроїв (камер і панелей)

Комплект відеодомофона NeoKit HD та інші додаткові відеопристрої (панелі виклику, відеокамери та інше) можна придбати на сайті компанії WorldVision.