Кількість відеокамер спостереження, які встановлюються в різних установах, зростає - все більше клієнтів усвідомлюють переваги і необхідність впровадження систем безпеки. Але збільшення масштабів систем відеоспостереження спричиняє певні проблеми.

Коли відеокамери спостереження ще не використовувалися в таких масштабах, співробітники служби безпеки могли дозволити собі сидіти перед екранами і дивитися за тим, що відбувається. Незважаючи на очевидну неефективність такого процесу, іншого вибору не було. На щастя, поява штучного інтелекту багато чого змінила. Як повідомляє дослідницька фірма Memoori, відеокамери спостереження зі штучним інтелектом можуть цілодобово стежити за тим, що відбувається, без втрати концентрації уваги. Коли штучний інтелект виявить загрозу, він негайно попередить про неї відповідні органи.

У блозі дослідницької компанії Memoori йдеться про наступне: «Витрати на оплату праці необхідної кількості співробітників служби безпеки в умовах збільшення кількості відеокамер спостереження занадто високі. Коли відбувається інцидент, неймовірно складно переглянути всі відеозаписи, щоб зібрати докази, які допоможуть персоналу служби безпеки ідентифікувати підозрюваних або визначити послідовність подій».

Службам безпеки стає все складніше справлятися зі збільшенням обсягу матеріалів відеоспостереження. І обсяг таких даних буде тільки збільшуватися, тому що число відеокамер спостереження щороку зростає приблизно на 12 відсотків. Іронія полягає в тому, що впровадження будь-якої кількості відеокамер може виявитися марним, якщо у користувача не буде можливості слідкувати за відеоматеріалами, які вони генерують. Таким чином, важлива інформація не буде використана тільки тому, що її ніхто так і не побачив.

Впровадження штучного інтелекту

Співробітники служби безпеки повинні розуміти, що ефективне використання рішення на базі штучного інтелекту не означає, що його можна купити, встановити і забути про нього. Штучний інтелект, як людина, що сидить перед монітором, потребує навчання, щоб краще зрозуміти вимоги і обставини клієнта.

«Перша частина процесу впровадження відеоспостереження зі штучним інтелектом і відеоаналітикою є відносно простою», - кажуть в Memoori. - «Друга частина - точне налаштування - може бути набагато більш складною і трудомісткою. Кожен об'єкт унікальний, тому навіть при використанні системи зі штучним інтелектом, яка навчається самостійно, може знадобитися коригування зон виявлення і маскування, кутів огляду відеокамер тощо. Саме ця друга частина і гальмує впровадження».

Чи розумний штучний інтелект?

Потреба користувачів в повній мірі використовувати величезні обсяги даних, що створюють камери відеоспостереження, є нагальною. Системи відеоспостереження на основі штучного інтелекту на сьогоднішній день є єдиним способом вирішити цю проблему.

Джерело www.asmag.com. Переклад виконала адміністратор сайту Олена Пономаренко.