У промислових умовах іскри від електричних пристроїв, включаючи IP камери відеоспостереження, можуть викликати вибух. Таким чином, наявність вибухозахищених камер відеоспостереження в даному середовищі стає критично важливою умовою. У цій статті ми розповімо, що потрібно знати про ці відеокамери.

Зайве говорити, що промислові установки можуть бути схильні до пожеж та вибухів. Ці катастрофи завдають вагомий збиток виробнику, не кажучи вже про людські жертви. Передбачена маса причин пожеж та вибухів на промислових підприємствах, але головними вважаються: горючий пил, легкозаймисті рідини та гази, обладнання та машини, а також небезпека ураження електричним струмом. Електричні пожежі можуть виникати через один або комбінацію таких чинників: проводка, яка піддається впливу або не відповідає нормативам, перевантажена розетка, подовжувачі, перевантажені ланцюги та статичний розряд.

IP камери відеоспостереження повинні бути надійно захищені в промислових умовах. Ці камери являють собою електричні пристрої, які можуть випромінювати іскри. Їм також доручено охороняти виробничі приміщення, і, в деякій мірі, забезпечувати виробничу і управлінську продуктивність фабрики. Їх вибухозахищеність дає їм нормально працювати у вибухонебезпечному середовищі, що дарує користувачам душевний спокій.

Вибухозахищені камери слід встановлювати в будь-якому місці, де проглядається ризик вибуху, який може виходити від ряду джерел. Середовища, в яких використовуються або виготовляються легкозаймисті рідини, гази і хімічні речовини, а також створюються вагомі кількості пилу або дрібних частинок, несуть в собі ризик катастрофічного вибуху. Вибухозахищені камери покликані знизити цей ризик і при цьому забезпечити чітке відеоспостереження.

Вибухозахищені камери підходять для промислових підприємств у всіляких секторах. Середовища, в яких передбачається реальний ризик вибуху, зустрічаються частіше, ніж можна уявити. Від нафтогазового сектора до сільського господарства і виробництва продуктів харчування; від промислових хімікатів до обробки деревини — в небезпечних середовищах, де передбачений ризик загоряння легкозаймистих рідин, газів і пилу, повинні бути встановлені вибухозахищені камери. Обговоривши вищевикладене, нижче ми досліджуємо те, що потрібно знати про вибухозахищені камери.

Що таке вибухозахищені камери?

Так що це за пристрої і що робить їх вибухозахищеними? Відповідь криється в корпусі відеокамери. Вибухозахищені камери укладені в міцний кожух, зроблений з нержавіючої сталі або алюмінію, який сертифікований для захисту від іскор, що виходять від камери, що може стати джерелом займання для вибуху.

Які існують сертифікати, що підтверджують, що корпус захищений? Сьогодні застосовні такі нормативні документи: NEC (США), CEC (Канада), IECEx (міжнародний), ATEX (ЄС), EAC Ex (Євразійський митний союз), PESO (Індія), INMETRO (Бразилія), CNEx (Китай), KCC ( Корея) і IA (Південна Африка), що охоплюють Клас I / II / III, Розділи 1 і 2 і Зони 1, 2, 21, 22, Групи IIC і IIIC.

Як слід встановлювати вибухозахищені камери?

Встановлення вибухозахищених камер вимагає ретельної уваги. Перш за все, вони повинні бути встановлені сертифікованим техніком в небезпечній зоні, а місце для встановлення камери залежить від застосування. Так, поворотну IP камеру, як правило, встановлюють вище для контролю більшої площі, в той час як фіксовані відеокамери встановлюють ближче до області, що цікавить. Альтернативою установці фіксованої камери з підвищеним коефіцієнтом масштабування на більшій відстані вважається установка відеокамери з високою роздільною здатністю ближче до контрольованої області, де можна отримати як той же рівень деталізації, так і належний огляд області.

Яка аналітика повинна бути включена у вибухозахищені камери?

Вибухозахищені камери можуть включати той же набір відеоаналітики, що і стандартні IP камери відеоспостереження. Оскільки вибухозахищені камери використовуються в промислових умовах, відеоаналітика, що виявляє дим та полум'я, може бути корисною, але не повинна бути єдиним засобом виявлення.

Хоча аналітика виявлення вогню та диму, очевидно, корисна в середовищах з ризиком вибуху, також важливо заявити, що аналітика камери відеоспостереження для цих областей не повинна замінювати інші пожежні датчики виявлення полум'я та диму. У більш розширеному сенсі, аналітика, підтримуюча належні методи охорони здоров'я і безпеки (наприклад, використання відповідних засобів індивідуального захисту і аналітика для створення попереджень, якщо люди входять в заборонені зони) — може підтримувати безпеку в зонах підвищеного ризику.

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Інтелектуальне відеоспостереження: нові архітектурні зміни

Dahua TiOC 2.0: оновлена серія камер відеоспостереження