Перетин безпеки з побутовою електронікою можна побачити на виставці безпеки CES 2020 року, яка пройде в Лас-Вегасі. На заході буде представлений ряд технологій: від штучного інтелекту до 5G, робототехніки та домашньої автоматизації. Безпека також грає важливу роль на даній виставці.

Ринок розумного будинку на перших позиціях

Сьогодні комплекти для розумного будинку знаходяться в центрі уваги. «Для ринку розумного будинку на виставці CES в цьому році ми очікуємо побачити численні оголошення про технологічну обізнаність», — говорить Блейк Козак, головний аналітик компанії IHS Markit. «Це буде охоплювати бренди, які пропонують додаткову відеоаналітику для камер відеоспостереження з упором на сучасні рішення. Результатом цієї події може стати надання аналітики для розумного будинку та підвищення конфіденційності завдяки безхмарній архітектурі та новим підходам до електрозамків», — додає він. Прикладом хмарної аналітики є додаток Resideo Home, представлений в грудні, яке уможливить моніторинг всього будинку для чотирьох критично важливих мереж — води, повітря, енергії та безпеки. Resideo обіцяє «спрощений та інтегрований інтерфейс розумного будинку».

Питання відеоспостереження також актуальне на заході. «Що стосується відеокамер, очікуємо побачити більше пристроїв, сфокусованих на відкритому просторі, та можливо, нові форм-фактори для відеодомофонів», — каже Козак. На виставці CES 2020 представлені відомі бренди індустрії безпеки: Ring, ASSA ABLOY, Bosch та Hikvision.

Фокусування на кібербезпеці

Кібербезпека вважається аспектом багатьох пристроїв, представлених на CES. «Безпека пристроїв та конфіденційність даних грають ключову роль в ухваленні взаємопов'язаних пристроїв», — каже Елізабет Паркс, президент дослідницького центру Parks Associates.

«Проблеми безпеки споживчих товарів для розумних будинків як і раніше будуть перешкодою для прийняття в США та Європі, і ці проблеми можуть фактично посилитися з використанням приладів — 71% домогосподарств у США, що мають відношення до інтелектуальних будинків, стурбовані кібербезпекою. У 2020 році компанії продовжать концентруватися на рішеннях для захисту даних споживачів. Одна велика область інтересу — захист на мережевому маршрутизаторі та центральному контролері, надаючи цілі "домашні" рішення, які дуже привабливі для споживачів».

Розумний контроль доступу

Розумні електрозамки будуть представлені серед продуктів безпеки на CES 2020. Наприклад, компанія з виробництва замків PassiveBolt, покаже модель Shepherd Lock — розумний замок з сенсорним управлінням та підвищеною безпекою завдяки розумним датчикам та штучному інтелекту. Іншим виробником є ​​Kwikset, чиї продукти містять інтелектуальні замки з підтримкою Wi-Fi та Bluetooth.

Відеодомофони, в тому числі галузева інновація Ring, стали хітом на споживчому ринку. В CES компанія Ring розширить місію, щоб зробити райони більш безпечними, створивши рішення «Ring of Security» з набором продуктів та послуг для домашньої безпеки. Цей додаток забезпечує доступну й активну безпеку будинку.

Демонстрація автономних систем відеоспостереження

Системи безпеки DIY — це ще один затребуваний ринок. Багато виробників сьогодні пропонують ряд доступних комплектів відеоспостереження для будинку та малого бізнесу, в тому числі набори дротових та бездротових камер, системи охоронної сигналізації та інше.

Компанія Swann Communications також знаходиться на передньому краї відеоспостереження, завдяки новим розробкам продуктів, охоплюючи бездротові HD-камери та відеодомофони, професійні системи відеоспостереження з функцією виявлення руху, а також тепловізійні камери.

AVTECH та дочірня компанія YesGo Tech продемонструють компактний комплект домашньої безпеки Wi-Fi, серію спеціальних камер з технологією розпізнавання облич, тепловим виявленням та розпізнаванням автомобільних номерів. Також буде представлено спеціалізоване програмне забезпечення для централізованого управління СКУД.

«Учасники ринку прагнуть вийти за межі усталених інтелектуальних домашніх пристроїв, таких як розумні термостати та IP камери, на такі продукти, як інтелектуальні датчики витоку газу й очищувачі повітря», — каже Елізабет Паркс. «Деякі виробники позиціонують свої вуличні камери як засіб захисту від крадіжки до того, як станеться злочин. Ця тенденція вважається частиною зусиль для розширення периметра безпеки будинку, за межі традиційних домашніх точок доступу. У 2020 році ми побачимо, як виробники будуть працювати над поліпшенням видимості та маркетингом інтеграції пристроїв, а також зосередяться на сценаріях використання, пов'язаних з безпекою та зручністю, що завжди було основною рушійною силою прийняття цих типів продуктів».