Системи безпеки, де в якості компонента застосовуються відеореєстратори, активно використовуються в різних галузях. Першочергова функція даного пристрою — записувати всі дії за допомогою камер відеоспостереження. Одна з основних відмінностей між DVR (цифровим відеореєстратором) та NVR (мережевим відеореєстратором) обумовлена фактором вартості, пов'язаних з установкою цього типу системи відеоспостереження. Його також називають DVR тільки тому, що це компонент, який виконує візуалізацію та запис відео.

Особливість відеореєстраторів полягає в можливості запису та відтворення відео. Деякі моделі дають користувачеві контролювати активність з камер відеоспостереження, навіть якщо пристрій було вимкнено. Є кілька систем безпеки, які не дозволяють виконувати віддалений перегляд або запис відео через камеру. Єдина функція, що дає це зробити, — це здатність аналогової камери захоплювати інформацію, яку можна переглянути пізніше.

Вагомою перевагою безпеки, пов'язаних з використанням відеореєстратора DVR, вважається його здатність контролювати та управляти камерами відеоспостереження з віддаленого місця. Це надає власникам можливість перевіряти ситуацію коли завгодно і звідки завгодно. Таким чином, власник зможе переконатися, що в його будинку або офісі все добре.

Ще однією вагомою перевагою цифрового відеореєстратора вважається його здатність записувати інформацію для відтворення. Записані дані потім відтворюються якомога раніше. Записані дані включають всі переміщення суб'єктів в полі зору камер відеоспостереження, а також аудіо- та візуальні заходи. Завдяки тому, що вся ця інформація доступна відразу, власник системи безпеки зможе своєчасно її переглянути і прийняти необхідні рішення.

Навпаки, IP відеореєстратори не працюють в тій же мірі, що й DVR. IP відеореєстратор може зберігати відео та фото. Він також може приймати зображення через телевізійне з'єднання. Через ці переваги деякі підприємства використовують дані відеореєстратори в якості додаткового заходу безпеки для бізнесу. Власники бізнесу з більшою ймовірністю будуть використовувати цей тип пристроїв, ніж приватні особи, оскільки їм необхідно захистити свої приміщення від сторонніх осіб, які можуть вводити небажаних людей або товари. Також вони навряд чи будуть використовувати аналогові відеокамери для системи безпеки, оскільки ці пристрої виходять більш дорогими та вимагають великого електропрокладнання.

Обидва типи відеореєстраторів передбачають ще одну перевагу в тому, що вони портативні. На відміну від аналогових пристроїв, IP відеореєстратори можна легко носити з собою, і вони включають резервну батарею, яка допомагає підтримувати пристрій навіть при відключенні електроенергії. Це означає, що в разі відключення електроенергії пристрій продовжить запис відео. Ця функція корисна, оскільки підприємства часто піддаються відключенням електроенергії та аварійним ситуаціям.

Крім того, обидва типи систем безпеки здатні записувати відео протягом тривалого періоду часу. Камери DVR мають тенденцію швидко втрачати відеоматеріали, в той час як відеореєстратори, як правило, зберігають відзнятий матеріал протягом більш тривалого періоду часу. Ще одна особливість, яка робить мережеві відеореєстратори популярнішим, полягає в тому, що до них можна отримати доступ з ноутбука, комп'ютера або смартфона. Це означає, що компанії, які хочуть контролювати комплекти відеоспостереження з віддалених місць, можуть з легкістю це зробити.

Камери відеоспостереження з DVR підходять для підприємств, зокрема якщо користувач турбується про безпеку співробітників. Це тому, що вони більш надійні, та можна легко перенести відзнятий матеріал на монітор з будь-якого місця. Також рекомендується порівняти ціни на камери відеоспостереження в магазині безпеки, щоб вибрати ту, яка буде рентабельною і легкою в експлуатації. Система відеоспостереження з цифровим відеореєстратором — відповідний варіант майже для всіх підприємств, оскільки забезпечує дивовижну якість зображення і легкий доступ в будь-який час.