Перед деякими користувачами відеоспостереження іноді постає питання вибору між відеокамерою типу «риб'яче око» або мультисенсорною камерою. У обох багато спільного, але є й вагомі відмінності. Наприклад, камера відеоспостереження типу «риб'яче око» забезпечує більш цілісний та всебічний огляд, в той час як мультисенсорні камери можуть пропонувати більше пікселів на метр, а об'єктиви камери можуть бути спрямовані для фокусування на конкретних областях. Нижче представлені деякі з найбільш вагомих переваг використання камер типу «риб'яче око».

Нульові сліпі зони

З камерою «риб'яче око» ви отримуєте перевагу відсутності сліпих зон, а це значить, що буде шанс стежити за будь-яким об'єктом, куди б він не прямував, як "наживо", так і під час відтворення. На відміну від цього, мультисенсорна камера відеоспостереження працює, «зшиваючи» зображення разом, тому є більше шансів пропусків в кадрах та упущення критичних інцидентів. Практично неможливо «зшити» зображення, щоб забезпечити справжній огляд на 360 градусів. Мультисенсорні відеокамери також можуть давати нерівномірну експозицію, що призводить до помилкових кольорів.

Краща інтеграція з VMS

Як і всі спеціальні камери відеоспостереження, навігація і управління мультисенсорними відеокамерами багато в чому залежать від обраного ПЗ для відеоспостереження (VMS). Таким чином, продуктивність і можливість використання всіх функцій і можливостей відеокамери можуть сильно відрізнятися в залежності від кожного налаштування. І хоча камери «риб'яче око» стають все більш популярними, користувачі отримають вигоду від використання комплексного рішення, оскільки програмне забезпечення для відеоспостереження матиме високопродуктивні функції PTZ. Шанс усунення спотворень дає користувачам чітко бачити край сцени і спрощує експорт відеоматеріалів криміналістичного рівня. Крім того, наскрізна система повинна дозволяти плавно усувати спотворення з камери та програмного забезпечення VMS, а також за допомогою мобільних пристроїв, надаючи користувачам гнучкість для перегляду і розслідування інцидентів на ходу і віддалено.

Додаткові варіанти використання

Сучасні відеокамери «риб'яче око» досягають все більшої чутливості до низьких і мінливих умов освітлення. Це означає, що користувачі можуть отримати вигоду з таких функцій, як теплове картування: наприклад, в сегменті роздрібної торгівлі, отримання більш точних даних про час очікування і потоки клієнтів — все з однооб'єктивної камери, яка постійно забезпечує широкий огляд. Цього складно добитися за допомогою деяких мультисенсорних камер. Напрямок одного датчика під точним кутом збільшує ймовірність пропусків в кадрі і підвищує ймовірність упущення критичного інциденту.

Оптимізація сховища

Однооб'єктивна камера «риб'яче око» також забезпечує вагому економію пам'яті та пропускної здатності в порівнянні з кількома об'єктивами, оскільки користувачі зберігають тільки відзнятий матеріал і передають один потік. Попри використання H.265 і спеціалізованих кодеків стиснення та технологій для контролю і управління роздільною здатністю та частотою кадрів, зберігання може як і раніше становити половину загальної вартості нової системи відеоспостереження. Це продовжує залишатися вагомим фактором при прийнятті рішення про покупку.

Легкість експлуатації

Камери «риб'яче око» з одним об'єктивом для відеоспостереження також легші та простіші у встановленні. Крім пошуку місця для встановлення камери відеоспостереження, інженеру не потрібно налаштовувати поле зору (FoV). Це означає, що установка таких камер відбувається набагато швидше, ніж у багатопрофільних пристроїв. Камери «риб'яче око» також пропонують гнучкість в таких місцях, як коридори та приймальні, наприклад, з можливістю настінного монтажу, що забезпечує повне покриття на 180 градусів. Мультисенсорна камера, охоплення якої залежить від місця розташування, дає недостатню глибину огляду в обмеженому просторі.

Зниження затрат

Камери «риб'яче око» також доступніші за ціною. З меншою кількістю рухомих частин і компонентів, менше ризик несправностей та менше ймовірність перегріву (в порівнянні з мультисенсорним датчиком), оскільки нагрівання — це те, що пов'язано з життєвим циклом будь-якого електронного пристрою. Таким чином, за допомогою камери типу «риб'яче око» користувачі отримують вигоду від більш спрощеного обслуговування та зниження витрат протягом життєвого циклу пристрою, що економить гроші для кінцевих користувачів і робить угоди на обслуговування вигідними для інтеграторів.

Зовнішній вигляд

І нарешті, давайте подивимося правді в очі, мультисенсорні камери досить громіздкі. На відміну від них, камери «риб'яче око» виглядають красиво і стримано. Вони доступні в компактних моделях, які можна встановити на стелі або стінах, що робить їх відповідним варіантом для об'єктів, де клієнти не хочуть нав'язливого відеоспостереження — таких, як магазини та ресторани, готелі та офіси, вестибюлі та інші елітні приміщення.

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Серія Dahua Full-color 2.0 виводить передачу кольору при слабкому освітленні на новий рівень

Сучасні тенденції в автоматизації будівель