Пандемія COVID-19 порушила статус-кво незліченною масою способів. Інтегратори, які продають рішення для біометричної ідентифікації, знають про це не з чуток. На відміну від кількох років назад, безконтактні системи безпеки тепер вважаються єдиним видом, який буде розглядати більшість клієнтів. Це означає, що для більшості застосувань фізичної безпеки варіанти модальності обмежені райдужною оболонкою, обличчям або малюнком долоні. Вибір того, що слід розгорнути, заслуговує уважного розгляду.

Перш ніж вибирати відповідний варіант в магазині безпеки, користувачі повинні мати докладне уявлення про те, як буде використовуватися система біометричної ідентифікації. Скільки людей буде зараховано? Наскільки швидко система повинна обробляти користувачів? Яке освітлення та умови навколишнього середовища в місцях, де будуть розміщені зчитувачі? Ймовірно, що будуть використовуватися рукавички, окуляри або маски?

У відкритих середовищах, таких як вестибюлі та аеропорти, клієнти прагнуть до бездоганної роботи. Таким чином, обличчя — це основна використовувана модальність. Стратегічно розміщені камери відеоспостереження можуть сканувати обличчя людей в дорозі. Системи на основі технології розпізнавання облич дієво зіставляють людей з невеликими базами даних, таких як пасажири з польотного листа або співробітники невеликої компанії. Та ж технологія може використовуватися для позначки облич, яким заборонений доступ на об'єкт, щоб попередити службу безпеки про необхідність втручання.

Для застосувань, що вимагають декількох сотень користувачів або більш безпечних налаштувань, таких як центри обробки даних, науково-дослідні центри, наукові або медичні лабораторії — райдужна оболонка вважається найкращим вибором. На відміну від обличчя, технологія аутентифікації райдужної оболонки може точно розрізняти необмежену кількість зареєстрованих користувачів. Рішення однаково ефективне для людей всіх національностей та відтінків шкіри. Крім того, на відміну від біометрії обличчя або долоні, райдужна оболонка зчитується при носінні повних ЗІЗ, включаючи маски, окуляри та рукавички.

Також необхідно враховувати умови навколишнього середовища. Біометричні дані обличчя надзвичайно чутливі до світла. Якщо сонце відкидає тіні, або освітлення занадто тьмяне, або вітер розвіває волосся перед обличчям, IP камери відеоспостереження не можуть зробити точні свідчення. Капелюхи, шарфи та окуляри також ускладнюють ідентифікацію. Біометричні зчитувачі долонь / вен не можуть обробляти руки в рукавичках або з парасольками. Тільки райдужна оболонка несприйнятлива до всіх цих умов.

Після того, як налаштування та використання біометричної системи безпеки визначені, також важливо визначиться з першорядними очікуваннями. Що найголовніше? Безвідмовна точність? Зручність? Фінансова рентабельність інвестицій? Ці очікування вплинуть на переваги модальності. Інтегратори та клієнти погоджуються, що прийняття користувачем повинно бути розглянуто раніше, ніж будь-які інші міркування. Якщо користувачі знаходять взаємодію з системою обтяжливою, не довіряють її точності або вважають, що це невиправдано порушує їх конфіденційність — це не є життєздатним рішенням.

Хоча біометричні дані обличчя вважаються найбільш комфортними з точки зору взаємодії з користувачем, вони погано оцінюють інші показники, що лежать в основі прийняття. Широко розрекламовані дослідження показали, що розпізнавання облич менш розбірливе у кольорових людей, що призводить до помилкових збігів та нерівного поводження. Також широко поширена незручність, коли державні та приватні організації застосовують таку технологію без згоди користувача. Публічна протидія вже спонукала кілька країн регулювати розпізнавання облич як інструмент відеоспостереження. Не дивно, що компанії починають ухилятися від цієї технології на користь інших варіантів.

Користувачі зазвичай вважають комфорт наступним за важливістю чинником в процесі прийняття рішень. Користувачі будуть миритися з деякими незручностями на ім'я безпеки, але особи, які беруть корпоративні рішення, повинні визначити, наскільки вони можуть скомпрометувати роботу своїх користувачів, перш ніж зіткнутися з негативною реакцією.

Наприклад, безконтактні зчитувачі долонь можуть бути прийнятні в касах або стійках реєстрації, де у користувачів є стільниця, щоб покласти свій телефон або що-небудь, що вони носять, але не на зовнішніх дверних отворах, сходових клітках або в ліфтах. Після, обличчя райдужна оболонка вважається наступною найбільш зручною модальністю. Зчитувачі, розташовані на рівні очей, можуть обробляти користувачів «такими, якими вони є» всього за кілька секунд без будь-яких додаткових пристосувань.

Нарешті, необхідно також звернути увагу на точність. Унікальний малюнок райдужної оболонки ока робить її одним з найточніших біометричних показників на сьогодні. Дані системи ідентифікації реєструють помилковий збіг тільки один раз з мільйона подій. Райдужна оболонка залишається незмінною протягом усього дорослого життя та однаково ефективна для всіх національностей і відтінків шкіри. Отже, дану технологію можна використовувати в цілях, де бере участь величезна кількість зареєстрованих користувачів, і в середовищах з найвищим рівнем безпеки. Райдужна оболонка більше, ніж будь-яка інша модальність, стоїть на перехресті, де зручність зустрічається з безпекою.

Ще один варіант, який слід розглянути клієнтам — це багатомодове рішення, таке як аутентифікація райдужної оболонки та обличчя, що пропонує кілька додаткових переваг. При спільному використанні під час скринінгу райдужна оболонка з обличчям додає додатковий рівень безпеки. Це пропонує гнучкість для обробки рідких користувачів, для яких не працює одна з модальностей (наприклад, люди зі штучними кришталиками очей). Це також дозволяє компаніям розгортати багатомодові пристрої в критично важливих точках контролю доступу, покладаючись на більш зручні відеокамери, призначені тільки для обличчя, для користувачів, коли ті знаходяться всередині.
 

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Як малі та середні об'єкти можуть домогтися чіткого кольорового відеоспостереження в нічний час?

Що важливо знати про панорамні камери?