Вимовлені слова мають силу в питаннях безпеки. Усне попередження через систему безпеки може утримати людину від злому та проникнення. Заспокійливий голос з гучномовця може направити натовп, що евакуюється, в безпечне місце. Попередження через динамік може нагадувати відвідувачам надіти захисне спорядження перед входом у небезпечну зону. У світі безпеки дієвим способом збільшення потужності вважається мережева аудіосистема.

Інтегрувати мережеву систему оповіщення в рішення безпеки легко. Оскільки вона працює в мережі через PoE, користувач може легко інтегрувати її зі встановленими IP камерами відеоспостереження, комплектами контролю доступу, домофонами, охоронними датчиками та іншими мережевими пристроями. Як частина комплексного рішення з забезпечення безпеки, мережеве аудіо не тільки додає рівень своєчасного стримування й попередження про безпеку, але також може підвищити продуктивність роботи та позитивно вплинути на прибуток компанії.

Щоб додати гучномовець, слід прокласти кабель CAT-5 до динаміка від найближчого перемикача PoE. Потрібно перемістити пристрої? Досить відключити їх та знову підключити кабелі до іншого комутатора PoE. Немає необхідності тягти кабелі або переставляти стійки, тому що дане рішення налаштовується за допомогою програмного забезпечення.

Чому мережеві аудіосистеми вважаються кращим варіантом?

Більшість використовуваних сьогодні аналогових динаміків та гучномовців — це не більше ніж статична фонова музика. На відміну від них, мережеві аудіосистеми з живленням від PoE є інтелектуальними рішеннями, які надають маси програмованих опцій для прямої трансляції або планування попередньо записаних оголошень, а також відтворення фонової музики. Вони навіть включають в себе вбудований моніторинг стану системи, щоб гарантувати правильну роботу динаміків та здійснювати підключення до мережі. Вони також включають інтуїтивно зрозуміле програмне забезпечення для управління, щоб користувачі мережевого аудіо могли легко:

  • Попередньо планувати звукові сигнали, аудіоконтент та оголошення по годинах, днях, сезонах або навіть особливим подіям;
  • Логічно групувати зони для відтворення контенту в конкретних кластерах динаміків;
  • Синхронізувати музику та оголошення на всьому підприємстві (наприклад, в мережі роздрібних магазинів);
  • Додавати інтелектуальну аналітику, таку як визначення зайнятості приміщення, управління чергами, масове екстрене повідомлення та багато іншого, щоб поліпшити якість обслуговування об'єкта.

Крім того, мережеве аудіо має вбудовану підтримку SIP, яка спрощує інтеграцію технології з телефонною системою IP або VoIP організації для живих оголошень. Інтеграція мережевого аудіо в комплексне рішення системи безпеки може допомогти практично будь-якій організації підвищити рівень захисту та продуктивність операції.

Мережеві аудіосистеми також інтуїтивно зрозумілі для програмування. Користувачі можуть легко змінювати повідомлення, що зберігаються в динаміці, вибирати зони гучномовців, які повинні транслювати повідомлення, планувати трансляції та часові пояси і навіть віддалено контролювати стан системи оповіщення. Вони також можуть інтегруватися з рядом сторонньої аналітики, від захисту периметра до програм попередження про погоду та виявлення звуку, такого як стрілянина, словесна агресія й розбиття скла.

Нові функції, що додають більше цінності

Як і більшість технологій, мережеве аудіо постійно розвивається, щоб надати користувачам нові, більш вражаючі можливості. Деякі з нових функцій включають в себе:

Безконтактний зворотний зв'язок. Це робить двосторонній зв'язок через динаміки більш плавним, усуваючи необхідність натискати кнопку для початку розмови.

Пейджинг через смартфон. Це дає користувачеві записувати повідомлення на мобільний телефон і транслювати його на динамік через Wi-Fi. Це особливо корисно в віддалених районах, де доступ до мікрофона або телефону обмежений.

Три передустановлення еквалізації. Дві покращують чіткість голосових сторінок, а інша покращує якість музики та програмного матеріалу. Кожен еквалайзер залежить від входу — це означає, що можна включити музичний еквалайзер, зробити оголошення та включити голосовий еквалайзер.

Автоматизований моніторинг здоров'я. Це дає користувачам віддалено тестувати кожен динамік окремо, щоб переконатися, що вони працюють належним чином, і мінімізувати час простою, якщо потрібне технічне обслуговування.

Комплексна система безпеки не тільки підвищує рівень захисту, але також може підвищити цінність бізнес-операцій. Використовуючи мережеве аудіо як частину технологічного міксу, організація може бути більш активною у виявленні та оцінці небезпек, пом'якшенні загроз, управлінні аварійної евакуацією та навіть поліпшенні якості обслуговування клієнтів.

Мережеве аудіо легке у встановленні, економічне в обслуговуванні та з часом окупається за рахунок скорочення дорогих інцидентів. Дане рішення характерне вражаючою масштабованістю та простотою налаштування відповідно до потреб компанії. І це робить практично кожне рішення безпеки більш вигідним.

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Відповіді на головні питання про нову лінійку відеокамер Hikvision ColorVu

Чому мережа розумного будинку ще ніколи не була більш вразливою?