Пандемія COVID-19 змусила технологічні компанії по всьому світу зосередитися на розробці безконтактних рішень. У сфері безпеки це означає такі продукти, як системи контролю доступу на основі розпізнавання облич, мобільні облікові дані та інше. Але вони становлять лише невелику частину будівлі.

Як зробити всю будівлю безконтактною? Або, принаймні, максимально безконтактною? У цій статті розглядаються доступні сьогодні технології.

Підвищена обізнаність про дотик

Технологія створення безконтактного будівництва існує вже певний час. Але інтерес до нього, а також варіанти його розгортання за останній рік різко зросли. Цей підвищений інтерес викликають три фактори: підвищена поінформованість про невидимі ​​ризики, підвищені очікування відвідувачів будівлі щодо бездротових та автоматичних функцій, а також розширений доступ до смартфонів.

Через пандемію COVID-19 люди більше обізнані про своє оточення та про те, як вони з ним взаємодіють. Люди все більше усвідомлюють число поверхонь, яких зазвичай торкаються, щоб увійти в будівлю та вийти з неї. Наприклад, щоб потрапити всередину, на робоче місце, люди стикаються з дверима та ліфтами, і так далі.

Оскільки обмеження точок дотику продовжує мати вагоме значення для відвідувачів будівлі або зростає інтерес до індивідуалізованої автоматичної взаємодії, власникам та менеджерам будівель необхідно буде подумати про те, як створити більше безконтактних рішень, які покращують взаємодію з людьми, але не перешкоджають безпеці та експлуатації будівлі.

Починаючи з точок входу та виходу

Давайте спочатку розглянемо найбільш очевидні рішення. Безконтактна будівля — це такий об'єкт, який не вимагає, щоб люди, які потрапляють на його територію, застосовували будь-які заходи фізичного захисту або контролю доступу.

Це включає в себе відмову від використання карток доступу або зчитувача — кодової клавіатури, і всього того, що вимагає від людини дотику до поверхні. Що може замінити ці більш традиційні форми контролю доступу, так це розумні камери відеоспостереження, оснащені функцією розпізнавання облич для входу співробітника або відвідувача на робоче місце, забезпечуючи як безперешкодний, так і безконтактний вхід в будівлю.

Крім того, виходячи за межі самої будівлі, безконтактні рішення можуть також включати розпізнавання номерних знаків (LPR), щоб повністю автоматизувати паркування, забезпечити бар'єр та безконтактну роботу. Технології комп'ютерного зору — одне з рішень, які допомагають прискорити оцифрування парковок, включаючи відмову від паперових квиткових систем, паркувальних шлагбаумів та інших фізичних елементів комерційних стоянок. Ці рішення, безсумнівно, підвищать попит, оскільки сприяють створенню більш безпечних будівель та комфортного обслуговування відвідувачів.

Почавши з точок входу і виходу, проектувальники й оператори будівель можуть шукати способи автоматизування та інші потенційні точки дотику в будівлі за допомогою інтелектуальних відеокамер. Зібрані дані можна використовувати для оцінки потреб у підвищенні рівня гігієни, наприклад, для визначення того, як часто робочі місця та інші зони очищаються та дезінфікуються.

Від безконтактного доступу до безконтактних будівель

Відкриття дверей, доступ до ліфта та навіть видача дезинфікуючого засобу для рук — все це можна легко зробити без необхідності фізичного контакту. Але створення безконтактної будівлі означає подальше розширення використання технологій, включаючи інтелектуальні концентратори та додатки для управління моторизованими жалюзі, температуру навколишнього середовища й управління освітленням, послуги харчування та інше.

Автономні роботи також будуть дієвим засобом автоматизації будівель, які можуть бути частиною зниження потреби в людському дотику. Системи самообслуговування для відвідувачів також вважаються відповідним рішенням для скорочення контактів. Використовуючи біометричний термінал ОРЧ у вестибюлі з заздалегідь згенерованим безконтактним QR-кодом, відвідувач може зареєструватися, роздрукувати тимчасовий бейдж і повідомити керівництво про своє прибуття за допомогою системи управління відвідувачами.

Безконтактні рішення — це вже не тільки контроль доступу. Рішення, від інтелектуальних концентраторів до автономних роботів, можуть допомогти зробити будівлю повністю безконтактною. Але практичність цих заходів залежить від використання об'єкта та персональних потреб людей.
 

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Перспективи периферійного відеоспостереження

Особливості відеоспостереження в сфері медицини