Відеоспостереження за об'єктами малого та середнього розміру може бути складним завданням в нічний час. Варіанти часто обмежуються камерами відеоспостереження денного / нічного режиму та відеокамерами для слабкого освітлення (іноді званими камерами Starlight). Ці пристрої продовжують надавати кольорові зображення, коли рівень освітлення знижується до певної межі, але перемикаються на чорно-білі, коли освітлення погіршується ще більше. Але для збереження кольорових зображень в умовах низької освітленості за допомогою цих камер інші аспекти зображення, такі як шум і чіткість, часто піддаються ризику. Камери відеоспостереження, які намагаються зберегти кольорове зображення в нічний час, часто зазнають труднощів, коли в сцені є рух або коли є широкий динамічний діапазон (різниця між найсвітлішими та найтемнішими частинами сцени). Так як же забезпечити чітке кольорове зображення вночі? Нижче представлено три поради, як це зробити.

1. Використовуйте відеокамеру з двома об'єктивами

Поступово стають затребуваними різні типи IP камер відеоспостереження для слабкого освітлення. Згідно зі звітом IHS Markit у 2019 році, кількість відеокамер, оснащених розширеними функціями для роботи в умовах недостатнього освітлення, повинно було вагомо зрости — з 4,75 мільйона у 2015 році до 51 мільйона до 2022 року.

Камера з двома об'єктивами для відеоспостереження, як випливає з назви, пропонує два об'єктива: один для захоплення інформації про яскравість, інший для захоплення інформації про колір. Модернізована серія IP камер відеоспостереження Dahua Full-color 2.0 оснащена такою специфікацією. Завдяки покадровому картуванню на рівні пікселів камери з двома об'єктивами цієї серії забезпечують високу роздільну здатність зображення і яскраві кольори навіть при вимкненому додатковому білому світлі, що знижує світлове забруднення та залучення комах, які можуть негативно вплинути на моніторинг сцени. Крім того, ці відеокамери Dahua також мають процес AA (активне вирівнювання), який ідеально вирівнює світло з датчиком. Ця серія доступна в форматі циліндричних та купольних камер.

Крім камер з двома об'єктивами, серія Full-color 2.0 також пропонує камери з іншими інтелектуальними функціями, такими як об'єктив зі змінною фокусною відстанню та роздільна здатність 4K.

2. Спільне використання ІЧ-підсвічування та білого світла

Інфрачервоне світло та біле світло є звичайними додатковими джерелами світла для камер відеоспостереження. Залежно від способу використання, це може відносно вплинути на якість зображень в умовах низької освітленості або в нічний час. Проте, надмірне використання білого світла сприяє світловому забрудненню, особливо в міських районах.

TiOC (камера три в одному) 2.0 від Dahua оснащена подвійними інтелектуальними освітлювачами, які дозволяють користувачам гнучко перемикатися між ІЧ-підсвічуванням і режимом білого світла (також званим повнокольоровим режимом). За замовчуванням освітлення забезпечується вбудованим ІЧ-підсвічуванням. Коли людина входить в зону спостереження, вмикається біле світло і активується повноколірний режим. Коли ціль залишає область, світлодіод гасне, а ІЧ-підсвічування знову почне працювати, що вагомо знижує світлове забруднення в зоні.

Крім того, завдяки технології компенсації оптичного шляху відеокамери TiOC 2.0 можуть коригувати кут заломлення різних світлових променів, дозволяючи IPC Dahua виводити більш яскраві і чіткі чорно-білі зображення за допомогою об'єктива з великою діафрагмою F1.0. Рішення також має додану технологію VoiceCatcher, яка представляє собою подвійний масив мікрофонів, що покращує якість звуку і характеристики звукознімача. Камери серії TiOC 2.0 випускаються у версіях 8MP, 5MP або 4MP.

3. Використовуйте автоматичне відстеження

Автоматичне стеження — це інноваційна функція, яка перетворює керовані вручну поворотні IP камери PTZ в автоматизовані системи стеження, які утримують рухому ціль в фокусі і в центрі кадру. Рішення автоматично відстежує ціль в межах її поля зору.

Серія TiOC 2.0 оснащена функцією Auto Tracking 3.0. Вона заснована на алгоритмі Deep learning з використанням функцій панорамування, нахилу та масштабування поворотної камери для автоматичного відстеження заздалегідь визначених рухомих цілей навіть в умовах низької освітленості або в нічний час. Технологія забезпечує плавний процес відстеження за рахунок поєднання інтелектуальних алгоритмів та алгоритмів фокусування і може відстежувати цілі на відстані до 870 метрів. Алгоритм Auto Tracking 2.0 в якості його основи додатково знижує вимоги до розміру супроводу цілі, зменшуючи розмір цілі та збільшуючи відстань спостереження.

Труднощі з відеоспостереженням в нічний час були зменшені завдяки постійним технологічним інноваціям, які зробили можливим моніторинг кольору в умовах низької освітленості. Відеокамери Dahua — як автономні, так і в складі серії TiOC, можуть забезпечувати поліпшене зображення та відеоспостереження в будь-який час дня і ночі. Завдяки використанню внутрішніх та вуличних камер для слабкого освітлення з подвійним об'єктивом, інтелектуальних подвійних освітлювачів та опції автоматичного відстеження — користувачам не потрібно миритися з поганими, непридатними для використання зображеннями вночі, що робить ці пристрої ідеальними для невеликих об'єктів, таких як вілли, стоянки та роздрібні магазини.

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Доступ до потрібних областей: створення генія розумного будинку за допомогою біометрії

Як вибрати, які біометричні технології підходять для ваших потреб?