Ухвалення домашніх господарств систем розумного будинку сьогодні становить 12,1% та має зрости до 21,4% до 2025 року, в результаті чого ринок розшириться з 78,3 млрд до 135 млрд доларів за той же період. Хоча технічно підковані споживачі тісно пов'язані з розвитком технологій зв'язку, включаючи 5G, вони також визнають переваги систем безпеки наступного покоління. Біометричні технології вже широко використовуються в смартфонах, ПК та платіжних картках, підвищуючи безпеку без шкоди для комфорту. Отже, виробники та розробники звертають увагу на біометричні рішення як на спосіб удосконалення своїх комплектів для розумного будинку.

Біометрія забезпечує підвищену безпеку

Як і в будь-якому будинку, безпека починається з вхідних дверей, і перша можливість для біометрії зробити розумний будинок генієм полягає в розумному електрозамку. Оскільки кількість підключених систем безпеки в будинках збільшується, ми не можемо очікувати, що споживачі будуть створювати, запам'ятовувати та використовувати список, що постійно розширюється, унікальних паролів та PIN-кодів.

Це може привести до того, що споживачі стануть байдужими до безпеки, оскільки 41% користувачів визнають, що повторно використовували один і той же пароль або вводили прості незначні зміни, що збільшує ризик злому через слабкі або вкрадені паролі. Крім того, постійне оновлення паролів та ПІН-кодів непривабливе і незручне. Отже, біометричні рішення мають реальну можливість підвищити безпеку та зручність контролю доступу в будинок.

Позитивні сторони біометричного сховища на пристрої

Біометрична аутентифікація, така як розпізнавання відбитків пальців, використовує особисту інформацію, яка надійно зберігається на пристрої. Використовуючи біометричне сховище на пристрої, виробники підтримують 38% споживачів, які турбуються про конфіденційність та біометрію, і потенційно виграють у 17% людей, що не використовують пристрої розумного будинку саме з цієї причини.

У порівнянні зі звичайними засобами захисту, такими як паролі, PIN-коди або навіть ключі доступу, які можуть бути підроблені, вкрадені, забуті або загублені, біометричні дані важко зламати і практично неможливо підробити. Отже, будинки, захищені біометричними інтелектуальними замками, стають більш безпечними, значно простішими та зручнішими для користувача.

Біометричні розумні замки

Фізичний доступ в наше домашнє життя не закінчується біля вхідних дверей з розумними замками. Біометрія дає безмежні можливості полегшити повсякденне життя, замінюючи паролі та PIN-коди на всіх пристроях. Біометричні інтелектуальні замки забезпечують індивідуальний контроль доступу до чутливих та небезпечних зон. Вони пропонують дієвий захист одним дотиком або поглядом. Розраховані на багато користувачів об'єкти, такі як багатоквартирні будинки та студентські гуртожитки, також можуть стати розумнішими і безпечнішими. Сотні людей займають одну і ту ж саму будівлю, тому забезпечення високого рівня безпеки вважається обов'язком кожної людини, що знаходиться в одній будівлі.

Біометричні інтелектуальні замки обмежують доступ авторизованим орендарям та виключають вплив загублених або вкрадених паролів і карток доступу. Крім того, відпадає необхідність у дорогій заміні замків, а коли люди назавжди покидають будівлю, їх дані легко видаляються з пристрою.

Нарівні зі зростанням екосистеми розумного будинку біометрія має потенціал для поліпшення нашого повсякденного життя, забезпечуючи більш інтелектуальну, безперебійну та комфортну безпеку. Завдяки інноваціям контроль доступу до біометричних даних став швидшим, точним та безпечним. Крім того, сучасні датчики довговічні і енергоефективні. Завдяки здатності обробляти понад 10 мільйонів торкань та наднизькому енергоспоживанню, розробникам датчиків розумного будинку більше не потрібно турбуватися про додаткові потреби в енергії. Оскільки споживачі продовжують вкладати кошти в свої будинки і вивчати нові способи захисту та доступу до них, біометрія пропонує учасникам ринку можливість виділитися і зробити розумні будинки ще розумнішими.
 

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Чому сьогоднішній штучний інтелект підходить не тільки для високотехнологічних застосувань відеоспостереження?

Як малі та середні об'єкти можуть домогтися чіткого кольорового відеоспостереження в нічний час?