Дослідники з аналітичної компанії Technavio в своєму звіті повідомляють, що ринок послуг із застосуванням штучного інтелекту (AI) протягом наступних п'яти років буде збільшуватися на 47%. При цьому на його розвиток головним чином впливатиме збільшення попиту на системи автоматизації будинків і реалізація проектів розумних міст.

Споживчі потреби змінюються, для нас все важливішою стає зручність, яку можуть забезпечити пристрої для розумних будинків. Головним фактором, який сприяє зростанню ринку штучного інтелекту як послуги (AIaaS), є здатність запропонувати інфраструктурні рішення за прийнятними цінами. Іншими словами, безперервне вдосконалення апаратних пристроїв вимагає також вдосконалення програмного забезпечення. Саме тут в гру вступає штучний інтелект як послуга - AIaaS. Збільшення потреби користувачів в розумних будинках і розвиток інфраструктури міст призведе до зростання попиту на AIaaS протягом прогнозованого періоду.

Системи для розумних будинків забезпечують взаємодію користувачів з такими пристроями як кондиціонери, відеокамери спостереження, комп'ютери, розважальні системи, опалювальні системи, системи освітлення, системи безпеки тощо. Користувачі управляють усіма цими пристроями, використовуючи AIaaS, в тому числі, щоб встановити певний час їх роботи, наприклад, з метою контролю споживання електроенергії.

AIaaS також грає критично важливу роль в забезпеченні безпеки міст. Наприклад, платформа AIaaS допомагає міським службам вивчати звички громадян і розробляти більш зручні для них і безпечні послуги на основі отриманих даних.

Компанії також використовують штучний інтелект в своїй роботі, особливо в сфері ІТ-послуг. «До інших чинників розвитку цього напрямку можна віднести брак кваліфікованих фахівців, що спонукає підприємства переходити на AIaaS і використовувати AIaaS для взаємодії людини з машинами», - йдеться в звіті Technavio. Використання штучного інтелекту на підприємствах дасть їм можливість отримати довгострокові вигоди з точки зору ефективності, продуктивності і скорочення витрат.

Крім вартості впровадження рішень на основі штучного інтелекту, витрати на технічне обслуговування і ремонт також збільшують навантаження на компанії, які планують використовувати штучний інтелект у своїй діяльності. Окрім іншого, для підтримки своїх систем компаніям потрібно наймати фахівців. Це збільшує вартість впровадження і підтримки штучного інтелекту. Щоб уникнути цих витрат, підприємства будуть звертатися до постачальників AIaaS.

За даними Technavio, в 2018 році ринок AIaaS очолили американці (з часткою ринку близько 39%), за ними слідують Європа, Близький Схід, Африка та Азіатсько-Тихоокеанський регіон. Проте, очікується, що Азіатсько-Тихоокеанський регіон буде зростати найбільш активно завдяки впровадженню штучного інтелекту в галузях і збільшення інвестицій з боку урядів таких країн, як Індія, де населення продовжує активно встановлювати системи "розумний будинок".

Джерело www.asmag.com. Переклад виконала адміністратор сайту Олена Пономаренко.

Читайте інші цікаві новини про системи безпеки:

Нова поворотна відеокамера спостереження Longse покаже світ в деталях

IKEA і Xiaomi разом створюватимуть рішення для розумних будинків