Часто про системи безпеки думають в контексті маленьких дітей або сімей, які потребують захисту від зловмисників та всіляких неприємностей. Як не дивно, здається, що літніх людей іноді ігнорують в цьому питанні. Хоча існує певна ступінь небезпеки для всіх, незалежно від віку, але оскільки люди похилого віку зазвичай живуть в більш ізольованих ситуаціях та мають більш слабке здоров'я, їх безпека та захист насправді дуже важливі. Давайте розглянемо п'ять основних причин, за якими літнім людям потрібна домашня система безпеки.

1. Попередження злочинності. Це неймовірно очевидно та перше, про що думає більшість людей, коли справа доходить до того, чому слід інвестувати в систему безпеки для будинку. Справа в тому, що злочинці можуть завдати удару в будь-який час, незалежно від віку жертви, місця проживання або особистих обставин. Фактично, люди похилого віку часто розглядаються як ідеальна ціль для злодіїв через їх обмежені фізичні можливості. Наявність охоронної сигналізації буде служити стримувальним фактором для злочинців, оскільки будинок більше не буде розглядатися як легка ціль. Якщо злочинець все ж вирішить проникнути в будинок, система безпеки може фіксувати дії правопорушників за допомогою камер відеоспостереження — в такому випадку, поліція зможе запобігти злочинові чи закликати винуватця до відповідальності.

2. Моніторинг. Ще однією вагомою перевагою домашньої системи безпеки є те, що її можна використовувати в альтернативних цілях. У літніх людей є загроза, що в будь-який момент може статися щось подібне до падіння або інсульту — те, що може позбавити їх дієздатності і можливості покликати на допомогу. Варто відзначити, що падіння — основна причина госпіталізацій літніх людей у ​​віці 65 років та більше. На щастя, завдяки новим технологіям практично кожна домашня система безпеки сьогодні постачається з додатком, який може відстежувати стан безпеки будинку та надавати прямі трансляції з IP камер відеоспостереження. Так, близький родич літньої людини завжди може контролювати ситуацію, незалежно від свого місця розташування. Крім того, з більшістю систем безпеки тепер можна інтегрувати відстежувальний датчик падіння або медичний кулон, щоб вчасно відреагувати в разі необхідності невідкладної медичної допомоги.

3. Усунення всеможливих небезпек. Сьогодні аксесуари для охоронних систем — це щось більше, ніж просто попередження злочинності. Насправді, домашні системи безпеки мають і інші переваги: наприклад, здатні протистояти іншим кризовим ситуаціям, таким як пожежа або отруєння чадним газом. Це життєво важливо, оскільки було показано, що люди похилого віку становлять вагомий відсоток смертей в результаті пожеж в домашніх умовах через їх малорухомість або забудькуватість. Сучасна система домашньої безпеки може мати вбудовані датчики диму або датчики витоку газу, які завчасно попереджають про небезпеку та відправляють оповіщення в служби безпеки. Існують також пристрої, здатні виявляти чадний газ, який непомітно та швидко призводить до летального результату.

4. Домашня автоматизація. Ще однією вагомою перевагою вважається система "розумний будинок", яка здатна забезпечити більше, ніж просто захист та раннє попередження. Інтелектуальні функції здатні полегшити життя будь-кому, а це означає, що люди похилого віку виграють від цього рішення ще більше. Наприклад, можна встановити розумні електрозамки, які дозволять відкрити двері через смартфон або пароль, так що користувачеві не доведеться возитися з ключами. Також можна запрограмувати різні функції для спільної роботи, щоб підвищити безпеку та комфорт. Наприклад, можна використовувати інтелектуальні лампочки, які включаються при виявленні руху в приміщенні, що знижує ймовірність падінь та травм. Також можна налаштувати їх на періодичне включення світла, навіть коли нікого немає вдома, що відлякає потенційних злодіїв.

5. Економія. Остання перевага, яку слід враховувати, полягає в тому, наскільки інтелектуальна система безпеки здатна підвищити продуктивність самого будинку. Наприклад, якщо купити розумний термостат, то можна заощадити на рахунках за комунальні послуги, зберігши при цьому комфорт в будинку.

Є маса причин, за якими слід подумати про інвестування в систему безпеки для літньої людини. Адже є вагомі переваги, які слід враховувати, в тому числі запобігання нещасним випадкам, економію грошей, підвищення продуктивності та полегшення життя.

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Головні причини, за якими містобудівникам потрібна відеоаналітика

Чому сьогоднішній штучний інтелект підходить не тільки для високотехнологічних застосувань відеоспостереження?